ЗСУ зняли документальний фільм про перші дні боїв за Донецький аеропорт

12 Липня 2017, 12:24

Генштаб Збройних Сил України оприлюднив документальний фільм про перші дні боїв за Донецький аеропорт. Про це повідомляється на сайті міністерства оборони України.

Ролик є першою серією в циклі документальних фільмів про бойовий шлях української армії у війні проти РФ у цій точці фронту.

"26 травня 2014 року. Точка відліку. Збройні Сили України вперше показали характер в бою з переважаючим і сильним противником. Успішна операція стала переломною для українських військових і визначила подальший хід АТО", – йдеться у коментарі до відео.

У фільмі діляться спогадами військові, які брали участь у боях за аеропорт: українські військові пілоти, спецбійці, офіцери, які керували захистом аеропорту на перших стадіях збройного конфлікту.

"Було прийнято рішення з допомогою РПГ-18 обсипати повністю з 1 по 4 поверх скляні вікна у першому терміналі, що дало нам можливість працювати і стрілецькою зброєю, і стовбуровими гранатометами. Через вибиті вікна ми вели вогонь, а так, як ніяких перешкод на поверхах не було, гранати долітали до самого кінця терміналу і робили там свою роботу", – згадує офіцер Сил спецоперацій України (ССО) із позивним "Охотнік".

Нагадаємо, бої за Донецький міжнародний аеропорт почалися 26 травня 2014 року. Під час операції визволення нового терміналу 26 травня не загинув жоден український військовий. Втрати бойовиків так званої "ДНР" склали приблизно 100 чоловік, серед них виявилися 33 вихідці з Росії. Оборона Донецького аеропорту українською армією тривала 242 дні, а захисників аеропорту назвали "кіборгами".