ЗСУ за чотири роки замінили старі засоби радіозв’язку на новітні цифрові

8 Серпня 2018, 17:00

Збройні сили України з початку війни на Донбасі повністю відмовились від використання радіостанцій радянського виробництва та замінили їх на новітні цифрові. Про це повідомив начальник військ зв’язку Збройних сил України Володимир Рапко, передає РБК-Україна у середу, 8 серпня.

 

За його словами, на сьогодні ЗСУ використовують декілька незалежних систем супутникового зв’язку, до складу яких входить понад тисячі спеціальних терміналів. 

 

"Всі радіостанції замінені на радіостанції сучасні… Нагальну потребу ми забезпечили", – сказав він. 

 

Таким чином,  за чотири роки у ЗСУ практично вилучено короткохвильові та ультракороткохвильові радіозасоби виробництва колишнього СРСР та використовують новітні цифрові радіозасоби і допоміжне обладнання. 

 

Він зазначив, що укомпклектація українських військ сучасними радіозасобами відбувається за рахунок як державного бюджету України, так і за рахунок матеріально-технічної допомоги від уряду США, Великобританії та Канади. 

 

"Однак, потреба у сучасних засобах радіозв’язку залишається значною, тому вживається низка невідкладних заходів для забезпечення ними частин і підрозділів Збройних сил України. Ми працюємо над повним забезпеченням Збройних сил України найближчим часом", – додав Рапко.

 

Нагадаємо, 3 липня Начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко підписав наказ, що регламентує виконання командирами всіх рівнів управління виконання Закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону їхньої символіки".