ЗСУ отримали нові емблеми та знаки однострою

1 Вересня 2020, 14:17

У Збройних силах України відбулися зміни в емблемах на комір та беретних знаках військовослужбовців. Про це 1 вересня розповів Ігор Непота з відділу розробки та впровадження військової символіки ЗС України.

 

«Зубчатка як емблема, що позначала приналежність до вищого офіцерського складу, зникла з генеральських погонів, втім вона не зникла з однострою. Вона повернулася на своє історичне місце, а саме на комір і має позначати належність до вищого офіцерського складу. Використання в першій версії правил носіння військової форми одягу емблеми на комір за родом військ у поєднанні зі схрещеними булавами не відображало в повній мірі призначення вищого офіцерського складу», – пояснив Непота.

 

Він зазначив, крім вищого офіцерського складу, нові емблеми отримали ще ряд військ та служб. Так емблема військ зв’язку, спеціалістів автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібербезпеки зазнала певних змін, коли центральний медальйон із зображенням літери «і» було замінено на стилізоване зображення електричної іскри.

 

«Символіка – це мова символів, за допомогою символів можна передати більше інформації, аніж за допомогою літер, які теж є носіями інформації. І хоча використання літер допускається як в геральдиці, так і в емблематиці, це значно звужує їх сприйняття», – додав Непота.

 

Нагадаємо, що  1 вересня в Збройних Силах України на COVID-19 всього хворіє – 647 осіб. За минулу добу зареєстровано 28 нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.