Зростання економіки Туреччини відбило у громадян країни бажання приєднуватися до ЄС

30 Серпня 2012, 13:23

Зідно з результатами опитування лише 17% громадян є прибічниками вступу Туреччини до ЄС. Минулого року таких було 34%. Більше того, майже 80% опитаних в рамках дослідження громадян 8 міст Туреччини заявили, що не вірять у те, що Туреччина взагалі колись вступить до Євросоюзу.

Такі настрої голова Tavak Фарук Сен пояснив сильним економічним зростанням Туреччини, яке різко контрастує з економічною ситуацією в ЄС, що за останні роки входить з однієї кризи в іншу. Підсилюють такі настрої і анти турецькі заяви з боку лідерів ЄС, які не хочуть, щоб в союз потрапила ісламська країна.

«Відтепер ЄС доведеться няньчитися з Туреччиною, стати більш поступливим. Туреччина розробляє альтернативи», – додав Сен.

За останні роки Туреччина і справді значно посилила зв’язки з Близьким Сходом та Північною Африкою. Тоді як товарообіг країни з ЄС ще у 2007 складав 57% від загального обсягу, нині він складає 39%. Поряд з тим експорт до країн Близького Сходу та Північної Африки зріс з 28% у 2011 році до 36% у 2012 році.