30 грудня керівник проекту ”Дорожній контроль” Ростислав Шапошніков через загрозу арешту виїхав до Польщі.
”Арештували Дзиндзю, Смалія, сказали, що буду третім. Арештувати мене не встигли, бо виїхав”, – сказав він. Шапошніков наголосив, що не планує повертатися до України не лише через загрозу арешту, але й через загрозу життю.
”Якщо не посадять, то вб`ють. Були такі прецеденти. В будь-якому випадку в Україну не можна повертатися”, – сказав він.
Зараз Шапошніков активно коментує ситуацію в Україні у польських ЗМІ.
21 січня журналіст та телеведучий Віталій Портніков також залишив Україну. За його словами, зі своїх російських джерел він отримав інформацію про те, що його планують зробити "новим Георгієм Гонгадзе".
"Довіряти цим джерелам у мене є всі підстави", – підкреслив журналіст. Він також зазначив, що у вівторок до нього додому намагалися проникнути троє невідомих чоловіків спортивної зовнішності.
"Це все частина цього плану", – зазначив він.
За словами Портнікова, про небезпеку його попередили одразу після зустрічі з послами країн Євросоюзу, де він розповідав разом з опозицією про проблеми в країні, зокрема, напади на журналістів. "Відразу після цього почалася кампанія з дискредитації моєї особистості", – нагадав він.
23 січня активний учасник Автомайдану Сергій Коба виїхав із України.
«Я вважаю що важливіше бути на волі і допомагати усіма силами країні, ніж сидіти 15 років у в'язниці, де я вчора вже був однією ногою! І якби не брати з Автомайдану сьогодні б вже зв'язку зі мною не було на довгі роки», – написав Коба у Facebook.
За цей час він провів кілька акцій на підтримку Майдану в Мюнхені, під австрійським МВС, у Давосі тощо.
2 лютого напередодні Шевченківський суд у Києві дозволив організатору й активісту Майдану Дмитру Булатову виїхати за кордон. Цього ж дня МЗС Литви підтвердив прибуття Булатова на лікування до Вільнюса.
Як відомо, Булатов був викрадений невідомими тиждень тому. Увечері 30 січня після тривалих тортур і катувань його викинули з машини в лісі неподалік села Вишеньки Бориспільського району під Києвом.
3 лютого лідер руху "Спільна справа" Олександр Данилюк залишив територію України і наразі перебуває в Лондоні. "На жаль, Майдан не є безпечним місцем. Контрреволюційна п'ята колона від гальмування революції перейшла до її придушення", – написав він на своїй сторінці у Facebook.
Данилюк зазначив, що питання його затримання з подальшим направленням у СІЗО мало вирішится впродовж кількох годин.
"Не попередивши навіть охорону я переодягнувся, натягнув балаклаву і залишив Хрещатик. Після декількох діб укриття вночі пішки перейшов кордон. Нарешті добрався Лондона. Доведеться координувати з вигнання", – написав Данилюк.
Тижнем раніше в Лондон полетіли дружина Данилюка з їхньою маленькою дитиною. Повідомлялося, що на митниці їм чинили перешкоди. Також повідомлялося, що з Лондона за дружиною Данилюка прилетів чартер.