Зранку в Кабулі стався вибух біля російського посольства. Загинуло двоє працівників та щонайменше шестеро афганців

5 Вересня 2022, 21:57

Зранку п’ятого вересня в Кабулі відбувся теракт. Терорист-смертник підірвав себе біля будівлі російського посольства в Афганістані, є загиблі. Про це повідомляють численні ЗМІ з посиланням на російських та афганських (підконтрольних Талібану – ред.) посадовців.

CNN повідомляє, що серед восьми людей, що загинули, було двоє працівників посольства. Інші шестеро – громадяни Афганістану.

Іспанське інформаційне агентство Atalayar, у свою чергу, повідомляє про 20 загиблих. Видання цитує Зайбатуллу Муджахіда, спікера Талібану. За його словами, «сили безпеки відкрили вогонь по підозрілій особі, що несла вибухівку. Під час цього відбувся вибух, внаслідок якого загинуло та було поранено багато наших співвітчизників».

 «Один із співробітників посольства був афганським охоронцем, і ми досі не знаємо національності другої особи», — повідомило CNN джерело в афганській службі безпеки. Ще 10 людей отримали поранення внаслідок вибуху.

Речник поліції Кабула заявив, що вибухівка спрацювала в натовпі людей після того, як афганські сили безпеки ідентифікували та застрелили нападника біля російського посольства.

Амак, видання, пов’язане з Ісламською Державою, заявило, що терористичне угрупування взяло на себе відповідальність за теракт. Напад було здійснено Вілайєтом Хорасан, філією Ісламської Держави, що діє в Афганістані та Пакистані. Видання повідомляє, що внаслідок теракту загинуло та було поранено більше 25 людей.

Нагадуємо, що Ісламська Держава виступає противником Талібану в Афганістані та здійснює численні теракти в країні. З точки зору ІДІЛ, таліби дискредитовані переговорами з США та м’якшою позицією, аніж та, яку займає Ісламська Держава. Через це між організаціями триває війна, яку Талібан розглядає як контртерористичну операцію.

Позначки: