Антон Лузер оглядач-інформатор

Зоряні війни. Епізод кризовий

ut.net.ua
20 Лютого 2009, 00:00

 

У запеклій боротьбі політичних еліт одна з одною за порятунок країни від кризи дедалі частіше лунає слово «війна». «Користуючись тим, що в залі немає нікого зі сторонніх, із усією відповідальністю вам заявляю: ми знаходимося в умовах близької трагедії, в умовах воєнних дій, – попередив днями міліціонерів віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов. – Ви перші, хто це повинен зрозуміти». Оскільки праву руку Юлії Тимошенко підслухала газета «Коммерсантъ», уже наступного дня вся країна знала, що урядовці відчули запах пороху. А це вам уже не ілюзія страху, а справжнісінька його реальність. Цей витік інформації остаточно підтвердив: бій між лідерами країни точиться вже не на словах, а справами. Такими, щоб до останнього бійця і без полонених.
 
Експерти угледіли початок бойових дій місяць тому, коли в західну пресу потрапили відомості про замах на голову Секретаріату президента Віктора Балогу. Сам замах стався в останніх числах грудня в маленькому гірському селі у Швейцарських Альпах, куди Віктор Іванович разом із родиною прибув скромно відзначити Новий рік. Уночі, коли все сімейство відпочивало, їхня хата раптом запалала. Лише диво врятувало Балог.
 
Високопоставлений офіцер СБУ на умовах анонімності повідомив Тижню, що швейцарський інцидент став причиною відставки директора Національного космічного агентства України Юрія Алексєєва. Якісь подробиці наш співрозмовник надати відмовився. «Я й так сказав забагато», – заявив він.
 
Варто звернути увагу на підозрілий збіг: відставка Алексєєва відбулася одночасно з дивними подіями на земній орбіті. Інформаційні агенції повідомляють, що 10 лютого над Північним Сибіром у відкритому космосі зіштовхнувся російський військовий супутник «Космос-2251» і американський зв’яз­ковий сателіт Iridium-32 (щоправда, наші джерела кажуть не про російський, а український багатоцільовий супутник «Січ-2Г»). І вже в ніч проти понеділка мешканці американських штатів Техас та Кентуккі побачили величезні вогняні кулі, що з жахливим гуркотом носилися небом. Прості американці переконані, що спостерігали уламки отих саме супутників. Однак у NASA запевняють, що жодних уламків не знайшли. В Національному космічному агентстві України взагалі мовчать. Прес-служба Віктора Балоги наразі не підтверджує і не спростовує факту перебування свого шефа в Х’юстоні (США, штат Техас) 16 лютого.
 
Прикметно, що Юрія Алексєєва на посаді головного дослідника космосу замінив радник Юлії Тимошенко з питань науки, депутат Київміськради від БЮТ Олександр Зінченко. Яка мета такого призначення? «Я вважаю, що це буде молодий такий енергійний потенціал, який ми надамо Національному космічному агентству», – обтічно відповів журналістам віце-прем’єр Турчинов. Погодьтеся, це не знімає всіх запитань. Щоб знайти відповіді, звернімося до останніх відкриттів світил астрономії.
 
«Ми ось-ось знайдемо переконливі докази того, наскільки часто у Всесвіті зустрічаються придатні для життя плане­­ти», – заявив минулого понеділка американський астроном Алан Босс. «Лише в нашій галактиці існує щонайменше 361 розумна цивілізація, а їх максимальна кількість може сягнути 38 тисяч», – водночас стверджує Дункан Форган, учений із Шотландського університету Единбурга. При цьому зізнається: «Ми навіть не уявляємо, які форми вони (інопланетяни – прим. Ред.) можуть приймати».
 
Натомість українським ученим відома принаймні одна форма, яку можуть приймати мешканці інших планет, – київський мі­ський голова. Власне сам Леонід Черновецький і не заперечував свого походження, постійно підкреслюючи свою інопланетну сутність. Але він ніколи не зізнавався, з якого саме куточка галактики до нас прибув. Тож цілком логічно, що на новій посаді Зінченкові доведеться не лише завершувати розпочату попередником спра­­ву в Швейцарії, але і в кооперації з західними колегами шукати рідну планету Черновецького. Аби її знищити, перш ніж ці створіння повністю захоплять Землю.