Зорепад Гемініди. Українці стануть свідками яскравого метеоритного дощу

13 Грудня 2017, 19:01

Українці  в ніч на четвер, 14 грудня, зможуть побачити один з найяскравіших зорепадів – "потік Гемініди". Про це йдеться в повідомленні NASA в Twitter.

"Щорічний метеорний потік "Гемініди" жителі Землі побачать вночі з 13 на 14 грудня. Вийдіть на вулицю і дайте Всесвіту підірвати ваш розум!", – повідомляє NASA.

Спостерігати за зорепадом можна буде всю ніч, від 22:00 13 грудня. За інформацією NASA, більшість зірок будуть падати в проміжку між 2:00 та 3:00.

Зазначається, що 14 грудня метеоритний потік трохи зменшиться.

В Україні космічному явищу можуть перешкодити хмари. Експерти також радять спостерігати за явищем, відійшовши подалі від міських ліхтарів і вогнів. Перед спостереженням рекомендують 30 хвилин побути на вулиці, щоб очі звикли до темряви.

Нагадаємо, цього року земляни змогли спостерігати три метеорних дощі: метеорний потік Оріоніди (пік 2-7 листопада), метеорний потік Леоніди (пік 14-21 листопада) і метеорний потік Гемініди (пік 4-17 грудня).

Як повідомлялося, на світанку 13 листопада можна було побачити надзвичайне космічне явище – планети Венера і Юпітер опиняться на відстані менше, ніж півградуса одна від одної.