Зонд Juno передав нові детальні фото Юпітера

2 Вересня 2016, 22:49

Американське аерокосмічне агентство НАСА опублікувало нові зображення Юпітера, надіслані зондом "Юнона".

"Юнона" пройшла над Північним полюсом Юпітера на висоті 195 тис. км

Детальні фотографії зафіксували хмарний покрив на обох полюсах гігантської планети.

Зонд "Юнона" вийшов на орбіту навколо Юпітера в липні цього року, а минулого тижня вперше пройшов поблизу планети, що дозволило йому зробити ці знімки.

"Юнона" робила ці знімки з інтервалом 10 годин при наближенні і віддаленні від планети

Він пройшов на висоті всього 4200 км над верхніми шарами атмосфери Юпітера. Вона має багатошарову структуру і складається зі смуг різного кольору.

Апаратура на борту "Юнони" спеціально створена для дослідження атмосфери найбільшої планети Сонячної системи, її хімічного складу, температури, руху і інших властивостей.

Інфрачервона камера зонда зафіксувала полярне сяйво на Південному полюсі планети, яке не в змозі бачити земні телескопи

Планетологи розраховують отримати відповідь на запитання, чи має ця планета тверде ядро, чи щільна атмосфера простягається на всю глибину.

Перше в історії фото Південного полюсу Юпітера

Зонд також повинен прояснити, наскільки глибоко в атмосферу йдуть струмені, що становлять знамениту Велику Червону Пляму – колосальну бурю, яка лютує на планеті вже багато сотень років.

Зараз зонд вивели на еліптичну орбіту, кожен виток якої навколо Юпітера займає 53 дня. Наступний підхід до планети відбудеться 19 жовтня, після чого зонд зробить корекцію траєкторії і перейде на більш коротку орбіту з періодом обертання в 14 діб.

Він залишиться на цій орбіті до лютого 2018 року, після чого буде переведений на траєкторію падіння в атмосферу планети. На той час планетологи сподіваються отримати безліч унікальних відомостей про газовий гіганті.