Японський Nikkei втратив майже 1%, південнокорейський Kospi упали на 1,5%, втрати австралійських індексів становили понад 2%.
Минулої п’ятниці вже після закриття торгів на головних американських біржах міжнародне рейтингове агентство Standard & Poors знизило кредитний рейтинг США з найвищої позначки ААА до рівня АА+ з негативним прогнозом. Тобто облігації уряду США, колись найбезпечніша інвестиція у світі, оцінюються нижче, ніж аналогічні облігації Великої Британії, Німеччини, Франції чи Канади.
Уряд Сполучених Штатів одразу заявив про помилку Standard & Poors в обчисленні економічних даних. Міністерство фінансів США підрахувало, що агентство помилилося в розрахунках на 2 трильйони доларів.
Інші два провідні рейтингові агентства, Moody’s і Fitch, заявили, що наразі не мають планів позбавляти США статусу безризикового позичальника
Нагадаємо, 3 серпня європейські цінні папери втрачали вартість на фондових біржах по тому, як через стурбованість станом світової економіки падали ключові індекси в США та Азії. Падіння спостерігалося у межах 0,5%-2,2%. 5 серпня падіння на біржах сягнуло від 2% до 5%.
Як відомо, 2 серпня законодавці США відвернули загрозу дефолту країни. Обидві палати американського Конгресу схвалили підняття граничної межі державного боргу, чим скоротили бюджетного дефіциту на 2 трильйони 100 мільярдів доларів за 10 років. Але це значно менше, ніж 4 трильйони, які рекомендували скоротити в Standard & Poor’s.
Саме коли криза довкола державного боргу США почала вгасати, в центрі уваги постала криза у Європі.