Президент доручив МЗС невідкладно внести пропозиції щодо можливості приєднання до ініційованого Нідерландами та Австралією процесу переслідування РФ на міждержавному рівні за збиття літака МН17. Про це повідомив Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 25 травня.
"Рішення Нідерландів та Австралії розпочати переслідування РФ на міждержавному рівні за збиття 17 липня 2014 р. літака Малайзійських авіаліній МН17 є надзвичайно важливим кроком на шляху забезпечення міжнародно-правової відповідальності Росії за систематичне порушення своїх міжнародних зобов’язань", – зазначив президент.
Він впевнений, що цей крок органічно доповнить дії України у Міжнародному Суді ООН у позові на основі Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму.
"Закликаю весь цивілізований світ долучитися до зусиль щодо притягнення до відповідальності винних у збитті літака, як це передбачено резолюцією РБ ООН 2166 від 21 липня 2014 року", – підсумував Порошенко.
Нагадаємо, міжнародна волонтерська група Bellingcat, видання The Insider і інші розслідувачі встановили, що в перекидання в Україні «Бука», який збив малазійський Boeing поблизу Донецька, брав участь офіцер ГРУ РФ Олєґ Владіміровіч Іванніков
Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.
24 травня Міжнародна слідча група дійшла висновку, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який у 2014 році збив рейс MH17 на Донбасі, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії.
Пізніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що особи, які винні у збитті Boeing малайзійських авіаліній в Донецькій області в 2014 році, повинні бути притягнуті до відповідальності.
25 травня у Держдепартаменті США заявили, що повністю довіряють висновкам міжнародної Спільної слідчої групи щодо катастрофи літака MH17 малайзійських авіаліній.
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.