Зникнення українця в Білорусі. Прокуратура почала досудове розслідування

29 Серпня 2017, 10:46

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо безвісного зникнення громадянина України Павла Гриба. Про це 29 серпня повідомила прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган на свої сторінці у Fаcebook.

Інцидент попередньо кваліфікували за ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство). 

"Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство) щодо безвісного зникнення громадянина України Павла Гриба, який у подальшому, за повідомленнями окремих ЗМІ, можливо затриманий співробітниками спецслужб іноземної держави на території Республіки Білорусь", – йдеться у повідомленні.

Наразі проводяться слідчі дії, спрямовані, передусім, на встановлення свідків, обставин події та місцезнаходження зниклого. З цією метою органом досудового розслідування керівництву Державної прикордонної служби України направлено запит щодо підтвердження факту перетину місцевим жителем державного кордону України.

Як повідомлялось, колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що його 19-річного сина Павла викрала ФСБ Росії в Білорусі. З’ясувалося, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни.

Нагадаємо, колишній прикордонник Ігор Гриб, який займається створенням капеланської служби в силових органах, заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла під час відвідин Білорусі. Ігор Гриб з'ясував у Білорусі, що його сина Павла розшукує ФСБ за статтею про теракт. За словами консула, Павла Гриба немає серед офіційно затриманих у Білорусі, і його не утримують у слідчих ізоляторах країни. Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця.