Зниклими безвісти на Майдані досі лишаються восьмеро людей – Аваков

10 Грудня 2014, 18:54

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що зниклими безвісти під час трагічних подій на Майдані залишаються 8 громадян. Про це міністр сказав під час спільного засідання Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Він наголосив, що правоохоронними органами наразі зареєстровано 121 заяву щодо зниклих безвісти осіб під час протестних подій на Майдані, однак реально до цього мають відношення лише 8 громадян.

"Зареєстровано 121 заяву, у тому числі 57 заяв на основі рапортів працівників міліції, про зникнення громадян під час масових акцій протестів на Майдані. Відкрито кілька десятків кримінальних проваджень", – сказав він.

Аваков поінформував, що для розслідування справ щодо зниклих безвісти на Майдані МВС наразі співпрацює з двома громадськими організаціями – "Євромайдан SOS" і "Пошукова ініціатива Майдану".

Так, за даними першої організації, досі зниклими безвісти залишаються 27 осіб, а за даними другої – 57. Деякі особи, як встановили правоохоронці, знаходяться в іншому місці проживання, а двоє переховуються через вчинення ними правопорушень.

"Багато осіб зникли за обставинами, не пов'язаними з масовими акціями протестів, і зникли ще до подій на Майдані. Таким чином, на сьогодні слідчими органами внутрішніх справ розслідуються 6 кримінальних проваджень і по суті розслідується зникнення восьми громадян, які можуть бути пов'язані з проведенням масових акцій протестів на Майдані.