"Рада та Комісія нагадують, що Угода про асоціацію є двосторонньою угодою, і будь-які її обробки можуть бути здійснені лише на прохання однієї зі сторін і за згодою іншої, відповідно до механізмів, передбачених в тексті, та відповідно до міжнародного права і з відповідними внутрішніми процедурами сторін", – підкреслюється в заяві.
Рада і Комісія привітали ратифікацію Угоди про асоціацію українським парламентом та згоду Європейського парламенту 16 вересня 2014 і повідомили, що з "нетерпінням чекаємо швидкого завершення ратифікації усіма державами-членами".
"Рада та Комісія нагадують про спільну заяву міністрів (мова йде про заяву міністрів економіки – ред.) від 12 вересня щодо імплементації Угоди про асоціацію та поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі та підкреслюють важливість для всіх суворо виконувати взяті зобов'язання. Ця заява є частиною всеосяжного мирного процесу в Україні, який поважає українську територіальну цілісність та право України визначати її майбутнє”, – зазначається у документі.
Крім того, Рада та Комісія заохочують Україну після початку тимчасового застосування положень розділів I-III і V-VII продовжити процес передбачених реформ та економічної модернізації у відповідності зі своїми міжнародними зобов'язаннями та за підтримки і моніторингу ЄС.
"Рада та Комісія знову підтверджують важливість належної підготовки для імплементації розділу IV (торгівля) Угоди про асоціацію у відповідності з термінами, зазначеними у рішенні Ради, і беручи до уваги міжнародні зобов'язання України", – наголошується в заяві.
Нагадаємо, раніше з неодноразовими вимогами змінити текст угоди виступала Російська Федерація.
Як повідомлялося, раніше Європейська комісія внесла на розгляд Ради ЄС та Європейського парламенту пропозиції щодо відтермінування тимчасового застосування Угоди про асоціацію в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.
Текст пропозицій під назвою "Регламент Європейського парламенту та Європейської ради щодо зміни в регламент (ЄС) № 374/2014 на зниження або скасування митних зборів на товари, що походять з України" опублікований в Офіційному журналі ЄС.
Нагадаємо, 16 вересня синхронний процес ратифікації Угоди про асоціацію відбувся у режимі відеоконференції між Києвом і Страсбургом.
Президент України Петро підписав закон про ратифікацію Угоди в залі засідань Верховної Ради.