Змінені карантинні обмеження та дата обміну полоненими. Головне за 8 квітня

8 Квітня 2020, 22:58

Кабмін вніс зміни до карантинних обмежень

Світлина від Stas Kozljuk.

Кабінет міністрів вніс зміни в постанову про запобігання поширенню коронавіруса COVID-19, яким вводяться більш жорсткі обмеження на період карантину. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль Facebook.

 

Відповідно до змін під час карантину дозволена робота об'єктів: поштової та кур'єрської діяльності; будівельних робіт; за збирання і заготівлі відходів; установи торгівлі будівельними матеріалами; хімчистки. Також у Кабміні пояснили, які категорії людей 60 років і старше не потребують самоізоляції: держчиновники, депутати всіх рівнів, мери, судді та інші особи, на яких поширюється дія закону "Про протидію корупції"; військовослужбовці, працівники Збройних сил України та інші правоохоронці; особи, які беруть участь у заходах по боротьбі з поширенням коронавіруса; особи, які забезпечують діяльність критичних підприємств.

 

Крім цього уряд затвердив порядок обов'язкового приміщення на обсервацію (самоізоляцію) осіб, які в'їхали на територію України. При цьому органи місцевого самоврядування мають право здійснювати витрати на проживання громадян у обсерваторах за рахунок коштів місцевих бюджетів.

 

Обмін полоненими пройде до Великодня 

 

Обмін полоненими з так званими "республіками Донбасу" пройде до Великодня ( до 19 квітня). 

 

"Під час відеоконференції ТКГ було досягнуто принципових домовленостей щодо списків для взаємного звільнення утримуваних осіб, а також дати – не пізніше Пасхи", – йдеться в повідомленні.

 

Додамо, що до цього представник так званої "Донецької народної республіки" Дарина Морозова заявила, що обмін відбудеться за формулою "10 на 8". При цьому поки немає інформації про участь в обміні представників "ЛНР".

 

Венедіктова внесла відомості до ЄРДР щодо Порошенка та призначень у Верховному суді

 

У понеділок, 6 квітня, генпрокурорка Ірина Венедіктова внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій п’ятого президента Петра Порошенка. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

 

Справа стосується видачі президентських указів 2017 та 2019 років «Про призначення суддів Верховного Суду». Як зазначається, відомості внесені на підставі звернення працівників ВСУ.

 

«Генеральним прокурором 6 квітня 2020 року на підставі звернення працівників Верховного Суду України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій Президента України, повноваження якого припинено, та інших осіб при виданні Указів Президента України від 10.11.2017 № 357/2017 та від 07.05.2019 № 195/2019 «Про призначення суддів Верховного Суду», – йдеться в повідомленні.

 

Відповідно до звернення працівників ВСУ, підстави для видання указів і призначення суддів не відповідають нормам Конституції та ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», вказаним в них.

 

Судді були призначені не до Верховного Суду, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а до касаційних судів, неконституційність яких було визнано Рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів. Також у зверненні працівники вказали, що були незаконно позбавлені права на працю і її оплату у зв’язку із так званою ліквідацією ВСУ.

 

Зазначені дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) ККУ.

 

Ймовірне продовження карантину

 

Карантин у зв’язку з COVID-19 може бути продовжений до початку травня. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну в середу, 8 квітня.

 

«Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то лише в травні ми почнемо вести розмову про можливе послаблення карантинних заходів. Протягом квітня ми не відступимо від того карантинного режиму, який запроваджений до 24 квітня, і можливо, скоріш за все, буде продовжений до початку травня», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у травні, за умов позитивної динаміки, «ми запустимо економіку країни за визначеним планом, який буде додатково повідомлений урядом, прокомунікований, чітко розписаний і кожен буде знати свою роль, час і місце, коли він почне ходити на роботу, коли він почне повноцінно працювати, які будуть соціальні стандарти нашого життя у травні, масочний режим, соціальні дистанції».

 

За словами Шмигаля, в уряді також розробляють робочий графік для працівників, аби у міського транспорту не було пікового навантаження.

 

Позначки: