Звіт розробили більше 50 науковців, економістів та політологів з більш як 20 країн світу.
За даними дослідників, найбільш гостро наслідки відчуваються в країнах, що розвиваються. В цих країнах збиток для сільськогосподарського виробництва в екстремальних кліматичних умовах збільшує рівень смертності, викликає недоїдання та пов’язані з ним захворювання.
До 2030 року втрати через зміни клімату та забруднення повітря виростуть до 3,2% світового ВВП, а в найменш розвинутих країнах збитки складатимуть до 11% від їх ВВП.
«Підвищення температури на 1C викликає втрату продуктивності сільського господарства на 10%. Для нас це означає втрату близько 4 млн тон продовольчого зерна на суму близько $2,5млрд тобто близько 2% ВВП. Якщо додати сюди пошкодження майна та інші збитки, то йдеться вже про 3-4% ВВП. Без цих втрат , ми могли б легко забезпечити набагато більш високі темпи зростання», – прокоментувала наслідки глобального потепління прем’єр-міністр Бангладешу Шейх Хасіна.
«Зміна клімату і екстремальні погодні умови – це вже не далеке майбутнє. У минулому одноразові погодні епізоди тепер, схоже, стають нормою», – вважає комісар ЄС з кілмату Конні Гедеґард.