З інформації джерел «Комерсанту», нова редакція законопроекту, яку днями проголосував Комітет закордонних справ Сенату США, має кодову назву S1039 та надає право Держдепартаменту вводити візові та фінансові санкції не лише проти чиновників РФ, а й проти офіційних представників інших країн, які причетні до порушення прав людини. Окрім того Держдепартамент отримав право не розкривати імена з чорного списку, повідомляють джерела видання.
Така редакція документу суперечить варіанту, який 7 червня схвалив Комітет з закордонних справ Палати представників США. В попередньому варіанті законопроекту оговорювалось, що санкції можуть стосуватись лише чиновників РФ, і не можуть поширюватись на інші країни.
Тепер обидві палати повинні узгодити єдиний варіант, який буде переданий на голосування сената та на затвердження президента, повідомляє видання.
В той же час, Москва різко відреагувала на схвалення "законопроекту Магністького" другим комітетом США. Заступник міністра закордонних справ Росії Сєргєй Рябков учора, 27 червня, закликав США зважити всі наслідки від прийняття законопроекту Магнітького."Ми не просто шкодуємо, а обурені, що всупереч здоровому ґлуздові та всім тим сигналам про контрпродуктивність таких кроків, які Москва направляла і направляє, робота над "законопроектом Магнітського" триває", – вказав дипломат.
В той же час автор законопроекту, сенатор Бенджамін Кардін заявив, що "законопроект Магнітського" буде об’єднаний з наданням РФ статусу нормального партнера США – тобто зі скасуванням поправки Джексона-Веніка. "Обидві ці закони будуть прийняті лише разом", – цитує сенатора "Комерсант".
Нагадаємо, комітет з міжнародних відносин Сенату США у вівторок, 26 червня, одноголосно схвалив так званий "Акт Магнітського". Раніше комітет закордонних справ Палати представників Конгресу Сполучених Штатів також ухвалив законопроект. Закон може набути чинності після затвердження обома палатами та президентом США.
Раніше президент РФ Владімір Путін заявляв, що Росія введе санкції у відповідь, якщо Конгрес США прийме "закон Магнітського". Помічник президента РФ з міжнародних справ Юрій Ушаков заявляв, що у випадку схвалення законопроекту на двосторонніх відносинах і перезавантажені можна поставити хрест.