ЗМІ: викрадена в Сирії громадянка України заявила, що нібито працювала на російські спецслужби

Акценти
29 Листопада 2012, 15:26

У новому відеоматеріалі Кочнєва арабською, повідомляє, що прибула до Сирії за завданням російських розвідслужб, щоб виконувати обов'язки перекладача для російських і сирійських військових.

Вона заявила, що як перекладач брала участь у багатьох бойових операціях, зокрема, в місті Хомсі, який сирійські повстанці називають "столицею революції". Агентство відзначає, що при перегляді відео складається враження, що Кочнєва робить свою заяву під тиском, хоча ніхто з викрадачів не з'являється в кадрі.

Попереднє відеозвернення журналістки було розміщено на сторінці в соціальній мережі Facebook три тижні тому. У ньому Кочнєва арабською просила українських і російських дипломатів виконати вимоги викрадачів.

Як повідомлялося раніше, громадянку України Анхар Кочневу було викрадено в середині жовтня у Сирії, куди вона прибула на запрошення однієї з громадських організацій.

Кочнєва приїхала до Сирії після того, як в цій країні почався конфлікт, працювала позаштатним кореспондентом на порталі Утро.ру і займалася супроводом російських журналістів, що приїжджали до Сирії. Вона співпрацювала з багатьма російськими ЗМІ, серед яких НТВ, РЕН ТВ і Russia Today, але в момент викрадення не була в складі жодної знімальної групи.

90