ЗМІ: у карпатській резиденції Януковичу замість альтанки будують ресторан

27 Листопада 2012, 10:29

Знімальна група оселилася в пансіонаті скандальної резиденції. Кореспондентам вдалося порозмовляти з працівниками "карпатського Межигір’я", а також ознайомитися із проектом будівництва.

"Будується там щось, ніби ресторан. Десь із весни проектували, потім чогось глохло, глохло… і під осінь залили бетон. І місяць тому звели стіни дерев’яні з брусів 20 на 20, кленів, шестиметрові", – розповів один із працівників.

Відповідно до проекту, який вдалося побачити журналістам, будівля матиме два поверхи із відкритим дахом. Солому, якою критимуть верхні стіни везуть нібито аж із Польщі. Дерев’яний брус – чи то з Києва, чи з Чернігова.

"П’ятдесят людей працюють по 12 годин на день. Робітники зі Львова, Києва, Закарпаття та Гути працюють, як раби на пана за бюджетні мільйони. Поспішають, бо чули, що наприкінці грудня сюди зібрався сам президент з гостями святкувати Новий Рік. Для них і будують новий ресторан прямісінько на території державної зимової резиденції", – йдеться у сюжеті.

За словами робітників, їх взяли на роботу неофіційно й платять "чорну зарплатню".

На територію резиденції журналістів так і не пропустили. Знімальна група намагалася потрапити туди і через головний вхід, і через ліс – завадила охорона. Директор "Синьогори" взагалі обматюкав журналістів.

На території резиденції знімальна група також побачила кабанів та будки для полювання – вгадується відоме хобі Віктора Януковича.

Кабани є, а от чого на території резиденції немає, так це… самої альтанки. Про те, що її немає, журналістам кілька разів заявили робітники на будівництві. Тобто виходить, що новий об’єкт створюють під виглядом ремонту неіснуючої споруди.

За даними ТВі, чергову забаганку українського вельможі будують аж три компанії: "Троян", "Граніт" та "УНР ПІБ".

Водночас, за даними із вісника держзакупівель, офіційно роботи замовлено саме в "УНР ПІБ" – підприємства зі статутним капіталом у 34 тис. грн. Однак керівництво підприємства відмовилося від коментарів.

"Будь ласка, вийдіть звідси!", – вимагав від журналістів засновник компанії Володимир Простітов,.

Як повідомлялось, Головне управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської облдержадміністрації 14 листопада уклало угоду з ТОВ "УНР ПІБ" на реконструкцію павільйону з альтанкою на прибудинковій території гуцульського будинку президентської резиденції "Синьогора" на вул. Зарічній в с.Гута Івано-Франківської області. Вартість угоди склала 23,99 млн грн. Про це повідомляє "Вісник державних закупівель". Роботи фінансують з державного бюджету, завершити повинні до кінця грудня. Технічне завдання будівництва не оприлюднене.

Опозиція заявила, що "ремонт альтанки для Януковича за 24 мільйони гривень бюджетних коштів є яскравим свідченням того, що в сучасній Україні при владі перебувають невиправні злодії і шахраї".

"Ми не просто обурені. Ми вимагаємо від президента Януковича персонально зробити заяву про повернення цієї суми до державного бюджету та перерозподіл її на користь освітян, медиків, малозабезпечених категорій населення", – йдеться у заяві.

Нагадаємо, за останні півтора роки на утримання та ремонт резиденції "Синьогора" з бюджету витрачено 235,15 млн грн. Загалом за часів президентства Януковича на реконструкцію резиденцій виділено понад 616 млн гривень.