У Кремлі нагадали, що визначення курсу зовнішньої політики є прерогативою президента. При цьому представник президента зауважив, що Путін висловив власну думку.
"Прем'єр-міністр сам обмовився, що озвучив свою особисту думку. За здійснення зовнішньої політики у нас, як відомо, відповідає президент, а тому всі відповідні відомства, у тому числі МЗС, діють і діятимуть відповідно до вказівок першої особи", – заявив представник Кремля, передає Комерсант.
У свою чергу в уряді офіційно кажуть, що Путін коментувати претензії Медведєва не буде. Однак неофіційно джерела зазначають, що Путін продовжить гнути свою лінію і може виступити з новими "антипрезидентськими" заявами.
Як зазначив президент фонду "Петербурзька політика" Михайло Виноградов, "це, безумовно, найбільш жива з публічних дискусій, які були між Медведєвим і Путіним". На його думку, "межі допустимого у дискусії президента і прем'єра розширилися".
Голова правління Центру політичних технологій Борис Макаренко не сумнівається, що "рішення щодо голосування по резолюції було консенсусним для членів тандему". "А далі почалася гра переважно на внутрішньополітичному полі", – заявив Макаренко.
На думку експерта, "різниця в стилістиці" між президентом і прем'єром проявляється "там, де ситуація неоднозначна і суперечлива". "У нашому тандемі стає очевидна різниця в стилістиці і акцентах", – стверджує експерт. При цьому він зазначив, що після минулих розбіжностей в тандемі не було ніяких видимих наслідків.
У свою чергу президент Фонду ефективної політики Гліб Павловський вважає, що сигнал, який надіслав прем'єр, "дійсно незвичайний". "Ми побачимо, почуємо, як хор противників Медведєва, включаючи супротивників в апараті влади, а також у владі виконавчій і законодавчій, які боялися до цих пір виступити відкрито, може тепер вигукнути: "Хай Путін буде нашим лідером і політичним вождем!". А це небезпечно", – заявив він, передає Інтерфакс.
Раніше президент і прем'єр "дуже вміло грали в чотири руки" і "було б шкода втратити це вміння далі", відзначив Павловський. За його словами, заяву Медведєва "треба інтерпретувати, як нагадування про норму необхідної лояльності для учасників тандему, які не можуть вести конкурентні передвиборчі кампанії".
А Путін, за словами Павловського, "створив привід" для людей, які "шукають розколу в тандемі". Це, на думку експерта, стало помилкою прем'єра.
На думку ж президента Інституту стратегічних оцінок Олександра Коновалова, вчорашня заява Путіна була покликане підвищити досить високу популярність, яка, однак, поступово знижується.
Як зазначає видання Les Echos, на недавніх місцевих виборах партія "Єдина Росія" зазнала поразки в порівнянні з попередніми виборами, "багато олігархів і бюрократів потайки переходять на бік Дмитра Медведєва, чия кандидатура була б кращою і для Заходу", передає InoPressa.
Згідно з конфіденційним листом Eurasia Intelligence Report, "це ще один крок до офіційного висунення своєї кандидатури" на президентських виборах. "Крім логічної конкуренції між двома лідерами, вчорашні висловлювання є проявом справжнього стратегічного розколу між ними", – вважає газета. "Гра-2012 почалася", – резюмує видання, відзначаючи, що "ніколи ще Дмитро Медведєв, який вважався підставною особою Путіна, не висловлював таким чином свою незгоду з наставником".
Нагадаємо, напередодні президент РФ Дмитро Медведєв розкритикував заяву прем'єр-міністра Володимира Путіна, який порівняв операцію в Лівії з "хрестовими походами". Глава російської держави закликав до акуратності в оцінках.
Як відзначає NEWSru.com, росіяни, які дізнаються вечірні новини по федеральних телеканалах, нічого не почули про те, що у правлячого тандему кардинально розійшлися погляди на події в Лівії.
Вперше Медведєв публічно принизив Путіна, коли той заявив, що існують політики у позасистемній опозиції, яких не варто згадувати, а Медведєв – що ці політики є шанованими людьми.
Другий – коли прем'єр коментував статус Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва до оголошення вироку.
Крім того, Медведєв і Путін розійшлися щодо розкриття теракту в "Домодєдово". Так, Путін повідомив журналістам, що справа про теракт в Домодєдово "в цілому розкрита". А Медведєв наступного дня на нараді з силовиками назвав "абсолютно неприпустимими" заяви про розкриття теракту до завершення слідства і суду.