ЗМІ: Росія збирається вийти з ПАРЄ

12 Листопада 2014, 21:52

Росія прийняла рішення про неучасть російської делегації у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомляють джерела у структурах Ради Європи. Тому президент ПАРЄ Анн Брассер здійснить візит до Москви з метою переконати керівництво Держдуми не втілювати в життя рішення про вихід російської делегації зі складу ПАРЄ.

За два тижні до Москви вирушить і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд – його візит запланований на 27 листопада.

ЗМІ припускають, що Турбйорн Ягланд також спробує переконати росіян не виходити з ПАРЄ, яка на сьогодні залишається одним з небагатьох дипломатичних майданчиків, що в яких бере участь Росія.

Разом з тим, посол Бельгії при РЄ Дірк ван Екхаут не схильний драматизувати ситуацію, бо вважає, що "до січня багато що може змінитися, оскільки у політиці навіть тиждень – це великий проміжок часу".

Він вважає, що шукати спільну мову з Росією можна лише через діалог і анонсував візит до Москви міністра закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерса як голови Комітету міністрів Ради Європи (Бельгія нині головує у РЄ). Візит має відбутися 8 грудня.

Бельгійський дипломат переконаний, що тепер "для всіх стало очевидним, що йдеться не стільки про кризу в Україні, скільки про проблеми в Росії".

Нагадаємо, раніше голова ПАРЄ Анн Брассер заявила, що асамблея може повністю зупинити членство Росії в ПАРЄ в січні 2015 року.