ЗМІ повідомили, що підозрювані в отруєнні Скріпаля раніше були заарештовані в Нідерландах

21 Вересня 2018, 09:22

Росіяни Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, підозрювані в замаху на колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньку Юлію в Солсбері, раніше були заарештовані в Нідерландах. Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat і The Insider, які посилаються на джерела в правоохоронних органах Нідерландів.

 

Водночас дата інциденту не уточнюється. Однак, як зазначається, у ЗМІ повідомляли про подібну ситуацію, а саме – у 2018 році (нібито навесні, але точний час не повідомляється) прокуратура Нідерландів затримала двох росіян на шляху до лабораторії в швейцарському місті Шпіц, яка сьогодні відома тим, що допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Скріпаля. За інформацією журналістів, при собі у затриманих були технічні засоби для злому комп'ютерної мережі. Крім того, за даними слідства, ці ж люди брали участь у зломі антидопінгового агентства WADA.

 

"Арешт передбачає, що вони були депортовані з країни, і малоймовірно, що після цього вони могли б скористатися шенгенською візою. Останньою поїздкою Пєтрова в зону Шенген була саме Швейцарія: у кінці січня – на початку лютого цього року. Тобто, якщо Пєтров і Боширов дійсно були арештовані, як стверджує джерело, то це сталося саме в ході цієї поїздки", – йдеться в повідомленні.

 

Так, згідно з розслідуванням, Пєтров і Боширов були затримані на території Нідерландів та передані Швейцарії, оскільки справа стосувалася швейцарської лабораторії.

 

"Це не означає, що вони були саме тими двома заарештованими фахівцями з кібератак, про які писала преса, але такий збіг за часом і місцем не могло бути випадковим – якщо арешт і правда був, то вони діяли як мінімум в одній групі з "хакерами", – наголошується в розслідуванні.

 

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.