ЗМІ: нардепа-регіонала поховають у Франції, де живе його сім’я

Акценти
13 Листопада 2012, 08:47

"Наскільки я знаю, туди завтра (13 листопада) з Донецька полетить літак на похорон. Там Олександр Володимирович проходив лікування. Останні 10 місяців він сильно хворів. На заводі його не бачили близько року. У Франції живе його сім'я – дружина Світлана Савеліївна, дочка Таїсія. Там його і поховають", – повідомило джерело видання.

Савчук був президентом "Азовмашінвест Холдингу" і президентом ПАТ "Азовмаш". А так само президентом баскетбольного клубу "Азовмаш". Його називають одним із найбагатших людей України.

У 2011 році журнал "Кореспондент" оцінив його активи $54 млн (94 місце рейтингу ТОП-100 найбагатших людей України). А за версією журналу "Фокус", майновий стан покійного Олександра Савчука на березень 2011 року оцінювався в $867 млн, що дозволило йому увійти до числа 30 найбагатших українців.  У поточному 2012 році стан Савчука за рейтингом журналу "Фокус" склав $445 млн.

Одночасно з приходом Віктора Януковича на пост глави Донецької області в 1997 році Олександр Савчук став генеральним директором ВАТ "Азовзагальмаш". У 2000 році він очолив ВАТ "Азовмаш" (що об'єднало акціонерні компанії ВАТ "Азов", "Азовзагальмаш"). У 2006 році став президентом ВАТ "Азовмаш".

У 2010 році Савчук став президентом "Азовмашінвест Холдингу" – одного з найбільших машинобудівних комплексів України. Два роки тому Савчук був фактично єдиновладним господарем "Азовмаша". Він викупив державний пакет підприємства. Але в минулому році ВАТ "Азовмаш" був офіційно оголошений сімейним бізнесом іншого відомого "регіонала" Юрія Іванющенка. Про це повідомлялося з уточнюючої фразою: "Вже близько року". Цю інформацію підтвердив на прес-конференції сам Савчук, повідомивши журналістам, що безмірно радий "приходу сильного інвестора".

У 2006 році увійшов до виборчого списку ПР на парламентських виборах, працював заступником голови комітету з транспорту і зв'язку. У 2007 році був включений у виборчий список ПР під № 32 і обраний нардепом, працював членом комітету з транспорту і зв'язку. У нинішньому році ПР не взяла Олександра Савчука в число своїх парламентаріїв. Принаймні у першу сотню "регіоналів", які претендують на місце в новому парламенті покійний не потрапив.

На роботі в парламенті за п’ять років Савчук запропонував два законопроекти. Жодна ініціатива Савчука не отримала підтримки парламенту. На трибуні Верховної Ради його жодного разу не бачили.

Савчук був одним з найбільших банківських боржників. Його борг оцінювався в $550 млн. За неспростваними повідомленнями в ЗМІ, він налагодив схему виведення активів в офшори, завдяки чому приховав багатомільйонні суми.

Мільйонерові приписують яхту і літак вартістю $27 млн. Для доньки Таїсії він придбав галерею російського мистецтва у Парижі за $10 млн. доларів. Сімейна колекція картин Савчука оцінюється в $20 млн.

Як повідомлялось, Савчук помер 11 листопада.

90