ЗМІ:”КоммерсантЪ-Украина” закрили через протест журналістів проти російської цензури

13 Березня 2014, 12:20

За словами одного з працівників «КоммерсантЪ-Украина», головна причина закриття видання – цензура з боку російського власника. Ще вчора вдень журналісти видання активно готували матеріали до сьогоднішньої публікації, і, як зазвичай, зверстаний готовий номер. Але приблизно за 20 хвилин до відходу номера до друку, за дзвінком з російського офісу центральний матеріал з першої смуги видання було сказано зняти.

Стаття, яка не сподобалася російському офісу, стосувалася проблеми Криму і вчорашніх заяв глави РНБО України Андрія Парубія та міністра оборони Ігоря Тенюха про те, що на українському кордоні скупчуються російські війська.

«Текст був збалансований, російська сторона була представлена гідно», – говорить співрозмовник. Проте російське керівництво зажадало здати текст і нав'язало виданню свій матеріал для першої смуги газети.

Журналісти видання висловилися проти такого кроку, шеф-редактор газети Андрій Гоголєв відмовився публікувати «спущений» з Росії матеріал. Очевидно, це в підсумку призвело до рішення повністю закрити «КоммерсантЪ-Украина». Причому самі співробітники видання станом на ранок про це рішення ще не знали.

Це не перший випадок, коли його російські власники намагалися втручатися в редакційну політику газети. Так, в грудні в газеті вийшло велике інтерв'ю українського політика Віктора Медведчука, яке, за словами одного зі співрозмовників в «КоммерсантЪ-Украина», також було нав'язано виданню з Москви, і викликало різко негативну реакцію з боку українського колективу.

Подальше майбутнє працівників видання зараз невідоме.

Нагадаємо, генеральний директор російського видавництва Павєл Філенков пояснив, що українське видання вирішили закрити через економічні проблеми видання. «Головними рекламодавцями газети були компанії банківського і автомобільного секторів, з початком подій в Україні видання стало не тільки безперспективним, але й безнадійним», – пояснив генеральний директор «Коммерсанта».

Позначки: