ЗМІ: Фірташ мінімізує податки закупівлєю газу для своїх підприємств у власної офшорної компанії

Акценти
11 Листопада 2012, 10:54

За інформацією видання, чотири найбільших хімічних підприємства зі сфери впливу Дмитра Фірташа – ВАТ «Концерн «Стирол», ПАТ «Рівнеазот», ВАТ «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот», ВАТ «Азот» – закуповують імпортний природний газ у кіпрської компанії-дилера OstChem Holding Limited, яка входить у групу хімічних компаній Ostchem Group, також підконтрольну газово-хімічного олігарху.

Сума закупівель -3,35 млрд грн. Офшорна юрисдикція трейдера дозволяє формувати точку прибутку групи зв'язаних компаній не в Україні, а за її межами –в країнах з так званим «пільговим режимом оподаткування». При цьому оптимізація може здійснюватися за рахунок різниці між цінами закупівель блакитного палива кіпрським трейдером і його продажу українським підприємствам, а завищення ціни імпорту газу на 20% буде означати втрати для українського держбюджету на суму 154,1 млн грн.

Одночасно експорт продукції вищеназваних підприємств (діоксиду титану, аміаку, сірки, селітри, ільменітового діоксиду) через країни з пільговим режимом оподаткування склав 4,23 млрд грн. У разі заниження ціни експорту на 20%, недоплата до бюджету податку на прибуток становитиме 200 млн грн.

Як раніше стало відомо, Фірташ значно наблизився до отримання контролю ще над одним з найбільших українських хімічних підприємств – ПАТ «Сумихімпром», що перебуває наразі у 100%-ій власності держави. У липні нинішнього року щодо найбільшого в країні виробника фосфатних добрив прийнято рішення про продаж держпакету акцій (постановою КМУ № 469-р від 11 липня – одночасно з аналогічним рішенням щодо держчастки в ПрАТ «Кримський титан» – Ред.).

2 листопада 2012 Господарський суд Сумської області затвердила введення процедури санації підприємства. Згідно з рішенням суду, керуючим санацією призначено голову правління ПАТ «Сумихімпром» Ігора Лазаковича (раніше член правління, заступник голови правління ЗАТ «Кримський Титан», 50% +1 акція якого належать OstChem Holding). Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Романа Марченка, який раніше працював куратором гірничо-збагачувальних комбінатів Ostchem.

За інформацією Асоціації «Український кредитно-банківський союз» (УКБС), що представляє інтереси банків-кредиторів сумського підприємства, до складу комітету кредиторів увійшли п'ять підприємств, пов'язаних з ПАТ «Сумихімпром» і «лояльних» до Фірташа. Зокрема компанія Ostсhem International, ТОВ «КУА «Промислові інвестиції», ТОВ «Синтез Ресурс», ПАТ «Кримський Титан» і ПАТ «Комерційний банк «Надра». При цьому, як заявляли в УКБС, «шість банків, заборгованість заводу перед якими становить близько 1млрд грн, не включені до складу комітету».

У квітні президент Віктор Янукович увів до складу комітету з економічних реформ голову Національної тристоронньої соціально-економічної ради, голову ради Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа.

17 лютого Янукович призначив Фірташа головою Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Читайте також: Влада прикриває газові поступки олігархам євроінтеграційними вимогами

90