Злочини проти Майдану. США запровадили санкції проти екс-командира київського “Беркуту”

21 Грудня 2017, 20:30

У США в четвер, 21 грудня, запровадили санкції проти колишнього командира київського полку міліції спеціального призначення "Беркут" Сергія Кусюка, якого підозрюють у розстрілі людей під час Революції Гідності. Про це повідомляє Голос Америки.

Зазначається, що адміністрація президента США Дональда Трампа запровадила новий режим санкцій, спрямований проти порушників прав людини та корумпованих осіб в всьому світі.

Спираючись на "закон Магнітського", глава Білого дому 21 грудня підписав розпорядження про оголошення надзвичайної ситуації щодо серйозних порушень прав людини та корупції в усьому світі та санкцій щодо суб'єктів, що вчинили ці злочинні дії.

Згідно з повідомленням, у додатку до цього указу президент запровадив санкції стосовно 13 грубих порушників прав людини та корумпованих осіб.

Крім того, Управління іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти ще 39 приватних та юридичних осіб згідно з новим указом.

Таким чином, всі активи в межах юрисдикції США фізичних та юридичних осіб, включених до додатку до указу або визначені ОFAC, блокуються, й американським особам забороняється вести з ними трансакції.

Зазначається, що Кусюк внесений до відповідного санкційного списку осіб.

За інформацією спеціальної слідчої групи з розслідування злочинів проти активістів Майдану, Кусюк керував нападом на мирних демонстрантів 30 листопада 2013 року, а багато хто зі 290 бійців "Беркута", які перебували під його керівництвом, брали участь у побитті активістів.

Нагадаємо, колишній командир київського «Беркута» Сергій Кусюк підозрюється у видачі автоматів з бойовими патронами своїм підлеглим під час Євромайдану, а також у наданні наказів на знищення цих автоматів та документації щодо зброї на базі «Беркуту» на Червонозоряному проспекті в Києві.

У листопаді Росія відмовила Генеральній прокуратурі України в затриманні та екстрадиції Кусюка.