Зікора Антон журналіст

Зіграймо в піддавки

ut.net.ua
6 Червня 2008, 00:00
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Вищий український політикум продовжує радувати своїх виборців. Щойно громадяни почали забувати ролик із виступом Михайла Добкіна та шоу, пов’язані з конфліктом Черновецького й Луценка, як на арену вийшов начальник управління Держохорони Валерій Гелетей. Керівник президентських охоронців серйозно посварився зі скандальним депутатом Нестором Шуфричем. Журналісти запитали Гелетея після показових виступів його орлів, кого він був би не проти викликати на двобій. Він назвав прізвище колишнього глави МНС.
 
У відповідь холеричний Нестор вирішив битися. «Виклик, кинутий мені публічно, я приймаю», – сказав він. «Хочете, щоб наш поєдинок із Шуфричем відбувся, візьміть його за руки й приведіть у спортзал (бажано в обідню перерву, оскільки я держслужбовець) і зателефонуйте мені на мобільний. Протягом 30–40 хвилин я приїду. Хай, до речі, прийде до нас на тренування в УДО |Управління Держохорони – Тиждень|, і найслабший з наших бійців йому вуха надере», – підливав масла у вогонь Гелетей.
 
Дуель призначили на суботу, 31 травня. А все, що навколо неї відбувалося, нагадувало типовий піар перед битвою боксерів суперважкої категорії. Прес-служба народного депутата заявила, мовляв, Гелетей хоче перевести бій із завданням ударів руками й ногами у формат боротьби, Шуфрич наполягає на бою із застосуванням ударів і неможливістю ухилення від них. «Я попередив його, що не зламаю йому ні руки, ні ноги, просто поясню, що це таке. Він звідти інвалідом не піде, хай не думає, що його там ламатимуть. Але хай знає, що за порожні балачки й тріскотню теж треба відповідати», – парирував Гелетей.
 
Відповідай за базар
 
Поєдинок мав відбутися у столичній Школі олімпійського резерву, там, де майстер спорту з боротьби панкратіон Олександр Мандрик готував регіонала до поєдинку. Нестор Іванович заявив, що тренувався двічі на день. Цілий тиждень. До цього Шуфрич бойовими мистецтвами не захоплювався, а стріляв із лука та навіть став майстром спорту.
 
Що перешкодило Валерію Гелетею «просто пояснити, що це таке» Нестору Шуфричу, сказати важко. Та начальник Держохорони потиснув своєму опонентові руку і привітав із днем народження його батька. Також Гелетей пояснив, що не битиметься з депутатом, оскільки той не є фахівцем з бойових мистецтв. В результаті регіонал оголосив себе переможцем, бо прийняв виклик майстра спорту із самбо та дзюдо. Потім почалося супершоу: Шуфрич цілих дві хвилини кидався на свого тренера. Двобій завершився падінням Мандрика й дружніми обіймами, після чого депутатові присвоїли третій дан із панкратіону, що відповідає званню майстра спорту. Ми кілька разів переглядали відео ролик бою Шуфрича з його тренером, знайшли в Інтернеті всі фоторепортажі й розіслали матеріал фахівцям з бойових мистецтв, попрохавши прокоментувати. «Це просто якийсь цирк на дроті, клоунада. В нас 15-річні хлопчиська набагато краще б’ються. А тут навіть не видно ударів, лише махання руками», – прокоментував президент Київської федерації кудо (один з найефективніших стилів карате) Олександр Корж, володар чорного пояса з кудо й айкідо.
 
Президент Київського міського осередку Національної федерації Кіокушин-кан Шогакукай Карате України, Борис Гладкий сказав: «Із матеріалу, який ви мені надіслали, зрозуміло, що один із цих бійців |Шуфрич – Тиждень| стоїть у кімоно. В бойових мистецтвах пояс зав’язують на рівні стегон, а йому пов’язали ледве не на рівні пахв. Крім того, він припускається маси помилок. Усе, що він робить, іде всупереч будь-якій бойовій техніці. Він при ударі розкидає руки, що взагалі неприпустимо, неправильно стоїть і рухається в цілому. Будь-хто зі спортсменів, які займалися півроку, одразу його вкладе. Видно також, що тренер – людина, котра знайома з бойовою технікою, та він піддається своєму учневі».
 
До речі, на одній із фотографій можна помітити, що Шуфрич під час бою висуває язик скрізь зуби. Фахівці вважають: якби таке відбулося під час реального бою, то Партія регіонів могла позбутися ще однієї «голови, яка говорить». Нестор Іванович просто відкусив би собі язика, отримавши удар у щелепу знизу. А головний представник Асоціації традиційних і сучасних в’єтнамських бойових мистецтв у країнах СНД і Україні Фам Чунг Тхань заявляє, що цей бій взагалі коментувати не варто: це все піддавки, шоу та політика. З ним солідарний Гладкий: «Можливо, галас навколо цього був продуманий заздалегідь, і все робилося заради піару». Так або інакше, як ми вже говорили, Нестор Шуфрич отримав сертифікат про присвоєння йому третього дану з панкратіону, тобто фактично зрівнявся зі своїм тренером. Київські знавці карате наголошують, що деяким діячам присвоюються почесні дани за різні заслуги в розвитку єдиноборства. Та при цьому на поясах разом з ім’ям і прізвищем записується, що звання – почесне. Інформація про це також вноситься до спеціального реєстру, який знаходиться в Японії. З сертифіката, виданого Шуфричу, не можна сказати, що звання,  яке присвоєне йому, – почесне.
 
Шоу маст гоу он
 
А тим часом Гелетей зробив ще одну заяву. Він стверджує, що йому зателефонували з Федерації панкратіону України та запропонували провести бій з одним із їхніх чемпіонів або призерів, які входять в першу трійку у відповідній вазі. Начальник президентської охорони погодився, бо «це – справжній спорт, а не шоу, що роздули зі сказаних мною жартома слів». Отже, можливо, скоро буде продовження.
 
Що ж до самого панкратіону, то деякі ЗМІ встигли заявити: це один із найжорсткіших і найефективніших видів єдиноборств. «Як ви сказали – «багратіон»? Не знаю такої боротьби. А взагалі зараз багато нового з’явилося. Але якщо, наприклад, узяти найпрестижніші світові змагання, такі, як «К-1» в Японії чи американські «Бої без правил», то там перші місця зазвичай займають фахівці із дзюдо та джіу-джитсу. Це що стосується техніки кидка. Якщо ж говорити про ударну техніку, то тут у першучергу стають чемпіонами ті, хто займаються муайтай і кіокушин. Всяке, звичайно, трапляється, лідерами стають ті, хто займається вільною боротьбою, і боксери. А про «багратіон» я не чув», – мовить Гладкий.
 
І ще. Не подумайте, що Тиждень займається підбурюванням. Але зараз було б дуже доречно, якби на хвилі свого успіху в єдиноборствах Нестор Іванович викликав на дуель і депутата Геннадія Москаля. Уявіть собі, той заявив, що поєдинок, який не відбувся, поставив хрест на політичній кар’єрі обидвох. «Це не битва двох закарпатських гігантів, а справж ній онанізм, – відзначив Москаль. – Так зганьбити закарпатський народ! Обидва – боягузи, просто порожняк прогнали. Що означає, потиснули один одному руки? Треба було із самого початку руки один одному потискувати, а не розпочинати це все. Якщо ж уже почали, то закінчувати, а не тріпатися». Сподіваємося, Шуфрич чув цю заяву й не залишить її без відповіді. З нетерпінням чекаємо великої крові, зламаних щелеп, розірваних внутрішніх органів і звернутих носів.