Зіґмар Ґабріель: Миротворці мають бути озброєні та розміщуватися на всій території окупованого Донбасу

3 Січня 2018, 21:18

Миротворча місія Організації Об'єднаних Націй (ООН) має бути озброєною та розміщуватися на всій території Донбасу. Про це заявив федеральний міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель у Києві на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним в середу, 3 січня.

Глава МЗС ФРН наголосив, що уряд РФ з одного боку пропонує запровадити місію ООН на Донбасі, а з іншого боку російська сторона відкликає своїх офіцерів з Спільного центру з контролю і координації (СЦКК). Він переконаний, що ці дії є сигналами, які не підходять один одному.

"Ми маємо спільне переконання, що необхідно запровадити міжнародну місію Організації Об'єднаних Націй на Донбасі, і це вимагає від нас зусиль, але обов'зковою умовою і метою повинно бути відновлення територіальної цілісності України", – наголосив Ґабріель.

При цьому, він заявив: "Довготривале перемир'я, а також відведення важкого озброєння вимагалося дуже часто і кожного разу ці умови порушувалися".

"Повинна бути озброєна і міцна миротворча місія ООН, яка перебуватиме на всій окупованій території, а не охороняти лише, як малочисельна група, представників ОБСЄ і перебувати лише на лінії зіткнення, інакше це буде так би мовити новий кордон в Україні", – наголосив Ґабріель.

"Ми будемо намагатися разом з нашими французькими партнерами, але також і з усіма країнами, які входять до Ради безпеки ООН (співпрацювати) для того, щоби запровадити справжню миротворчу місію ООН на Донбасі", – сказав глава МЗС ФРН.

За його словами, якраз тривале перемир'я є головною передумовою для того, щоби забезпечувати гідні умови життя для людей на окупованій території.

Нагадаємо, у вересні президент Росії Владімір Путін погодився з ідеєю введення миротворців ООН на частину українського Донбасу, який не контролює українська влада. Київ, його західні союзники з одного боку і Москва з іншого мають різні позиції щодо мандату такої місії ООН. Росія пропонує розмістити миротворців на лінії розмежування сторін на Донбасі, а Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включно з неконтрольованою частиною державного українсько-російського кордону.

Згодом спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що адміністрація американського президента Дональда Трампа виступає проти включення росіян до миротворчої місії ООН на Донбасі.