З’явилися перші дані моніторингу виконання закону про квоти для українських пісень в радіоефірі

8 Листопада 2016, 15:57

Активісти руху "Простір свободи" здійснили моніторинг шести популярних радіостанцій щодо виконання закону про квоти на україномовні пісні, який набрав чинність сьогодні, 8 листопада.

Моніторинг відбувався з 7 до 14 години.

Згідно з результатами, найбільше україномовних пісень прозвучало в ефірі радіостанцій "Мелодія" (34,5%) та "Шансон" (34,4%). У "Нашого радіо" – 32%, "Авторадіо" – 30,6%, "Люкс ФМ" – 26%, "Хіт ФМ" – 24,7%.

Загалом, як свідчать дані моніторингу, з жовтня частка українських пісень в ефірі зросла з 10% до 30,4%.

Нагадаємо, 8 листопада набув чинності закон про квоти для українських пісень в радіоефірі. Згідно із законом, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%. Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби. При цьому телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу становлять не менш ніж 60%, мають трохи меншу квоту – а саме 25% україномовних пісень. За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.