З’явилось відео допиту “українських диверсантів”, затриманих в окупованому Криму

14 Листопада 2016, 12:58

В Мережі опубліковано відео нібито свідчень "українських диверсантів", затриманих минулого тижня у Севастополі на території окупованого Криму.

За словами одного з допитуваних Дмитра Штиблікова, який назвав себе полковником української військової розвідки, в його завдання входило збирання інформації про дислокацій російських військових у Криму і підбір об'єктів для здійснення диверсій.

Він підкреслив, що після анексії півострова Росією, з метою власної легалізації як "розвідника" поступив на роботу цивільним співробітником в російське оборонне відомство.

Крім того, оприлюднені начебто свідчення, надані другим затриманим – Олексієм Бессарабовим. Він розповів, що спочатку він проходив службу в якості референта в розвідцентр українських ВМС в Одесі, а пізніше став офіцером відділу спеціальної розвідки ВМС України.

Нагадаємо, 9 листопада у Севастополі ФСБ РФ затримала українських "диверсантів" — Олексія Бессарабова, Володимира Дудка і Дмитра Штиблікова. Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву російської спецслужби, назвавши її "черговим фейком". Згодом стало відомо, що в Севастополі суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці.  Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко звинуватила РФ в захопленні нових заручників з метою шантажу України.

Варто зазначити, що Бессарабов та Штибліков — українські експерти центру "Номос" (Центр сприяння геополітичному вивченню чорноморського регіону та євроатлантичного співробітництва), діяльність якого у Криму була звершена у 2014 році.