Після ратифікації Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою Україна зобов’язалася здійснити повну лібералізацію для 72% канадських товарів, скасувати (із використанням перехідних періодів у 3,5 та 7 років) для 27% товарів із Канади, провести часткову лібералізацію для сільськогосподарських товарів із цієї країни.
Канадці ж гарантують українським експортерам такі умови, як відкриття 99% ринку товарів, асиметричні тарифні зобов’язання, технічна допомога.
Видання "Слово і Діло" проаналізувало основні положення угоди, які передбачають пільговий доступ до участі в державних закупівлях, охорону та захист інтелектуальної власності, спрощення процедур торгівлі із застосування нетарифних заходів.
Відзначається, що із введенням у дію 1 січня 2016-го Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, експорт українських товарів (порівняно з 2015 роком) до низки великих ринків ЄС упав. Зокрема, знизилися темпи торгівлі вітчизняними товарами з Великобританією, Францією, Італією, Іспанією й Португалією. Разом з тим, пожвавися експорт до Німеччини, Нідерландів, Швеції, Фінляндії, Румунії, Польщі й Хорватії.
Що ж до показників імпорту, то вони продемонстрували позитивний результат для більшості країн-членів ЄС. Найбільше в порівнянні з попереднім роком у 2016-му почали возити товарів до України з Франції, Швеції, Великобританії, Хорватії, Італії, Латвії, Данії, Чехії, Словаччини і т. д.
Нагадаємо, 14 березня, Верховна Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Відповідне рішення за основу та в цілому підтримали 272 нардепи.
11 липня 2016 року під час візиту прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. 8 березня 2017 року Верхня палата федерального парламенту Канади підтримала ратифікацію Угоди у другому читанні більшістю голосів.