Зять Кучми може продати металургійні активи росіянам

17 Серпня 2011, 09:03

Про це пише російська газета «Коммерсант» у статті «Виктору Вексельбергу сплавляют украинские заводы».

За словами джерел, близьких до переговорів, EastOne продає 25% в компаніях, які володіють трьома феросплавними заводами, а також двома гірничо-збагачувальними комбінатами комбінатами в Дніпропетровській області (Орджонікідзевський і Марганецький).

У числі активів – один з найбільших в світі Нікопольський завод феросплавів (НЗФ, Дніпропетровська область), частку в якому «Ренова» хотіла купити ще в 2005 році. Однак тоді, у 2005 році, Пінчук втратив контрольний пакет акцій НЗФ, який дістався структурам групи "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Крім того, на продаж виставлені частки компаній, які володіють Запорізьким заводом феросплавів (ЗЗФ) і Стахановським заводом феросплавів (СЗФ, Луганська область).

За даними джерел газети, переговори від імені продавця веде інвесткомпанія Rothschild.

Вартість операції, за оцінкою експертів, може скласти до $ 1,5 млрд. Головне для покупця – вибудувати відносини з контролюючими акціонерами заводів і ГЗК – групою "Приват" українських бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

За даними джерел видання, зять колишнього президента України Леоніда Кучми Віктор Пінчук, а також Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов контролюють кожен по 25% загальної структури, яка є монополістом на внутрішньому ринку феросплавів Україні, а також займає 40% російського ринку і 20% світового.

Представники «Привату», EastOne та «Ренови» відмовилися коментувати можливу угоду.

Феросплави використовуються у виробництві легованої сталі. Сумарна потужність НЗФ, ЗЗФ і СЗФ – 2,1 млн тонн феросплавів на рік (ОГЗК і МГЗК постачають для них концентрат).

Для порівняння: сукупний обсяг виробництва феросплавів російськими підприємствами становить 1,3-1,4 млн тонн.

Акціонерами заводів і ГЗК виступають кілька кіпрських компаній, їх бенефіціари не розкриваються.

Нагадаємо, в лютому цього року український підприємець Віктор Пінчук, отримавши в управління акції міноритаріїв НАСК «Оранта» менше року тому, вирішив продати контрольний пакет страховика.