“Жити окремо”. Опитування показало, коли і куди українці з’їжджають від батьків

12 Листопада 2019, 17:23

78% українців хоча б один раз переїжджали від батьків, водночас найчастіше, у 39% випадків, перший переїзд стається у віці 18-22 років. Головними ж причинами зміни житла є навчання та шлюб. Про це свідчать результати опитування, проведеного OLX Нерухомість.

 

 

"78% українців хоча б один раз в житті переїжджали від своїх батьків або родичів. З них 6% з’їжджали двічі, а 10% повернулись і зараз живуть з батьками. Найчастіше люди покидають домівку саме у віці 18-22 роки (39%). Крім того, кожен п’ятий з’їжджає не дочекавшись повноліття. Водночас після 29 років лише 3% українців вирішують залишити свою сім’ю", – йдеться у дослідженні.

 

Як зазначається, найпопулярнішим варіантом для першого переїзду є орендоване житло, 36% відповідей. Натомість троє з десяти опитаних вказали, що з’їхали у власне помешкання. Ще чверть вперше переїжджає в гуртожиток, серед них частка студентів найбільша – 42%. Молодь та люди віком до 45 років під час першого переїзду вдвічі частіше обирають орендувати помешкання, аніж старші люди. 

 

Жити окремо хочуть усі

 

Згідно з результатами опитування, 3 з 4 українців, які з’їхали і зараз живуть самі, не хочуть повертатися. Навіть респонденти, які пожили окремо, а тепер повернулися до батьків, кажуть, що хотіли б з’їхати – 73% відповідей.

 

Більшість українців пояснюють такий вибір бажанням мати особисте життя. Респонденти також зазначили, що не хотіли б повертатися до батьків, аби мати особистий простір та відчувати незалежність. А той незначний відсоток людей, які таки готові повернутися під батьківське крило, однаковою мірою роблять це через відчуття близькості до рідних та потребу у піклуванні про родичів. Можливість зекономити кошти на власному житлі або інша фінансова вигода цікавлять українців менше, 15% в порівнянні з 53%.

 

Причини переїзду

 

Головною причиною переїзду стає навчання в іншому місті, чверть українців обрали цей варіант. Ще 21% переїхали через шлюб. Трійку закриває бажання жити з партнером або партнеркою, 17% відповідей. Як зазначається, чоловіки трохи частіше, ніж жінки, починають самостійне життя через бажання жити з коханою людиною – 15% проти 13%. Шлюб, натомість, – більш популярна причина серед жінок, 27% порівняно з 23% чоловіків. Також жінки з більшою ймовірністю з’їдуть від батьків через навчання в іншому місті – 30% проти 25% чоловіків. Крім того, кожен десятий українець покидає сім’ю, бо хоче жити сам.

 

Критерії вибору житла 

 

Аналітики виділили три найпопулярніші критерії вибору помешкання: розташування (42% відповідей), вартість (35%), стан нерухомості (29%).

 

"Цікаво, що вартість житла відзначили як важливу всі, крім тих, хто вже живе окремо, але не в гуртожитку. До порівняння, для людей, які живуть в гуртожитку, ціна на другому місці, а для тих, хто одразу переїхав від батьків в орендоване або власне помешкання, – на сьомому. Для них важливіші кількість кімнат та інфраструктура району. Варто відзначити, що серед цих респондентів половина обрали варіант “Інше” та 20% не вирішували, де їм жити, адже отримали житло у спадок, подарунок або безкоштовно на роботі", – йдеться у дослідженні.

 

Водночас найменше українці звертають увагу на поверх, озеленення місцевості та вік будинку.

 

Раніше результати дослідження Центру Разумкова показали, кому найбільше довіряють українці.