Життя неподалік від ворога. Що зараз відбувається на прикордонні Сумщини — відеорепортаж

8 Вересня 2023, 13:06

У центрі уваги нового матеріалу проєкту «Український Свідок» — село на Сумщині, поблизу російського кордону. До ворога звідси — не більше 10 км. Журналісти поспілкувались із місцевими та військовими, які пильнують сумський напрямок.

Цивільні мешканці продовжують жити: саджають городи, відбудовують зруйновані будинки — навіть попри те, що будь-якої миті сюди знову може прилетіти російський снаряд. Один такий нещодавно прилетів на сусідське обійстя, загинули свійські тварини. Люди не постраждали, бо у момент прильоту ховались у погребі.

Газ, світло та вода є, хоча, за словами місцевих, бувають перебої. Також розповідають, що до повномасштабної війни росіяни їздили сюди на закупи — продукти дешевші та якісніші, тому «вигрібали все».

Попри безпосередню близькість ворога, повернення росіян тут не бояться. Кажуть: наша армія стала сильнішою і так, як на початку повномасштабної війни, вже не буде.

Читайте також: Ресторатор на війні. Шеф-кухар 47-ї ОМБр до війни відкривав заклади у різних містах світу

Про ситуацію на сумському напрямку розповіли військовослужбовці, які тут стоять. «Противник працює авіацією, мінометами та артилерією, — каже боєць із позивним Варяг. — Штурмів на цьому напрямку не проводить, але час від часу закидає ДРГ». 

Міркує, що повторного наступу на цьому напрямку вже не буде, але може бути імітація бойових дій — аби відвернути увагу: «Ворог намагається виявляти наші резерви, аби бити по них. Шукають слабкі місця, де можна зайти в тил та заподіяти шкоди нашому забезпеченню». 

У цілому ситуацію на цьому напрямку називають спокійною: шляхи, якими може пересуватись противник, перекриті та перебувають під контролем української армії.


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.