Зокрема, у листі вони зазначають, що таке рішення було провокацією та дискредитацією України в очах світу.
«Сучасні спроби реанімації будь-яких форм чи символів сталінізму (навіть в одній чи кількох окремо взятих областях України) є свідомими провокаціями, скерованими на дискредитацію Української держави в очах світової спільноти. З іншого боку, такі спроби проявляють колоніальне, несамостійне мислення, прадавню хворобу відомої частини українського суспільства підлягти якійсь метрополії і відкривають шлях до підриву впродовж століть вибореної незалежності», – йдеться в листі.
Окрім цього, вони називають депутатів Житомирської облради, які прийняли відповідне рішення, «жартівниками».
«Жартівники Житомирської обласної ради вирішили своїм рішенням повернути минуле з червоними прапорами… Вимагаємо відміни згаданого рішення Житомирської обласної ради і недопущення подібних рішень, на якому б рівні вони не приймались», – зазначається в листі.
Нагадаємо, депутати Житомирської облради на сесійному засіданні 17 березня цього року прийняли рішення щодо встановлення 9 травня червоних прапорів над всіма державними установами області, що стало предметом загальноукраїнського обговорення.
15 березня міськрада Севастополя ухвалила рішення, що в День Перемоги і у День визволення Севастополя (14 червня) на флагштоках будівель органів місцевого самоврядування і виконавчої влади будуть встановлювати «копію Прапора Перемоги».
Крім того, рішення про використання копії Прапора Перемоги у заходах на знак пам'яті про Перемогу у Великій Вітчизняній війні ухвалили міські ради Одеси.
Водночас заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман заявила, що не заперечує проти підняття червоних прапорів у День Перемоги по всій країні.
А от міський голова Черкас Сергій Одарич виступив проти того, щоб в Україні на День перемоги піднімали червоний прапор поруч із державним. Такої ж думки притримуються депутати Львівської облради. Вони прийняли відповідну заяву 5 квітня під час сесії.