Житло для внутрішньо переміщених осіб: що робить Мінінтеграції

Суспільство
30 Вересня 2021, 17:51
Віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков зазначив, що, згідно з дослідженнями щодо потреб внутрішньо переміщених осіб, проведеними в тому числі під егідою структур ООН, головною потребою є житло. Наразі понад 80 тис. внутрішньо переміщених осіб в той чи інший спосіб заявили про наявність цієї потреби в них. І зокрема мінімум 20 тис. таких громадян зареєструвалися у відповідній програмі пільгових іпотечних кредитів.
За словами Резнікова, цього року близько 300 родин першими отримують допомогу в межах програми "Компенсація громадянам за зруйноване житло". Також, в порівнянні з минулими роками, збільшено обсяг коштів на придбання тимчасового житла. Раніше це було 20 млн грн, а зараз – 125 млн грн в бюджеті Мінінтеграції, які міністерство спрямовує в якості субвенцій до місцевих громад.
Також Мінінтеграції започаткувало програму надання пільгових кредитів під іпотеку. "Завдяки партнерству з урядом Німеччини (програма під річну ставку 3% на 20 років), ми маємо можливість забезпечити мінімум 360 родин і маємо оптимістични надії, що уряд Німеччини збільшить цю програму, це фінансування, відповідно буде більше можливостей забезпечити людей такими кредитами", – зауважив Резніков.
Крім того, підписано рамкову угоду між урядами України і Туреччини щодо будівництва 500 квартир для внутрішньо переміщених осіб. Місцеві громади Миколаєва та Херсона готові надати відповідні земельні ділянки для будівництва там таких об’єктів, розповів міністр.
Також Олексій Резніков звернув увагу,що на сьогодні вже підписано тристоронній меморандум між Міжнародною Асоціацією з питань міграції та Сєвєродонецьком і Краматорськом, у межах якого йдеться про залучення ще 22 млн євро для будівництва і придбання житла саме для внутрішньо переміщених осіб. "Відповідно, ще очікуємо 560 квартир для людей цієї категорії", – додав він.
Резніков також нагадав, що Кабмін затвердив Стратегію економічного розвитку Донецької і Луганської областей. "Це пілот, який буде з наступного року. Після прийняття парламентом деяких законів, або змін в деякі закони, буде встановлено особливий режим території пріоритетного розвитку в Донецькій і Луганській областях. Це створення поясу успішності, нових робочих місць, і відповідно – інфраструктури для житла, де саме внутрішньо переміщені особи зможуть отримати собі робочі місця, дитячі садочки для своїх дітей, і нове житло. І фінансувати це вже буде інвестор", – зазначив міністр.