Жителі Цюріха відмовилися забороняти “суїцидальний туризм”

16 Травня 2011, 10:52

На голосування було поставлено два питання: чи заборонити евтаназію в принципі, та – чи заборонити в регіоні так званий "суїцидальний туризм".

Жителі Цюріха відмовилися заборонити евтаназію і скоротити потік туристів-самогубців у Швейцарію. Згідно з попередніми підрахунками, "ні" на обидва питання відповіли близько 80 відсотків городян.

У той же час швейцарці переконані, що іншим країнам Європи також час  переглянути свої закони і вирішити проблему евтаназії.

Згідно з даними останніх соціологічних опитувань населення, швейцарці у більшості своїй підтримують евтаназію, проте 66% громадян виступають проти "суїцидальної туризму".

У Цюріху існує організація під назвою "Dignitas", яка допомогла сотням іноземців скористатися перевагами швейцарського законодавства щодо евтаназії.

Однак інша велика організація того ж штибу – "Exit" – вже обмежила свою діяльність виключно постійними жителями Швейцарії.

Швейцарія – одна з дуже небагатьох країн, де громадяни інших держав, можуть за власним бажанням покінчити зі своїм життям.

Евтаназія офіційно дозволена у Швейцарії з 1941 року, і, згідно з останніми опитуваннями, користується підтримкою у більшості населення.

Однак Швейцарія опинилася у незручному становищі через те, що сюди з метою евтаназії приїжджає все більше іноземців, адже в їхніх країнах ця процедура заборонена законом.

За останні кілька років як місце "суїцидальної туризму" прославився саме Цюріх. За статистикою, щороку сюди приїжджають понад 200 туристів-самогубців.

Після Бельгії і Нідерландів, де відповідні закони були прийняті в 2002 році, у березні 2009 року евтаназію легалізував Люксембург.

У Швейцарії лікар теж може допомогти безнадійно хворій людині піти з життя: він може дати хворому препарат, який той має ввести собі самостійно.

Питання необхідності легалізації евтаназії останніми роками активно обговорюють у Великій Британії.

У червні 2010 року рішенням суду було легалізовано лише пасивну форму евтаназії, тобто відключення медичних систем, у Німеччині.