Журналісти викрили шпигуна з Росії, який працював спостерігачем ОБСЄ на Луганщині

27 Жовтня 2015, 20:29

На Луганщині журналісти зафіксували, як один із спостерігачів ОБСЄ у вільний від патрулювання час проводив пропаганду за "русскій мир" містянам на Луганщині.

"Не хвилюйтеся! Ми ще трошки повоюємо в Сирії і повернемося" – говорив член місії ОБСЄ.

Згодом виявилося, що чоловік не лише член місії, а й спецпризначенець головного розвідуправління РФ. Проте спершу на камеру він зізнавався в любові до України. А вже пізніше погрожував журналістам за зйомку.

"Уже за півгодини його керівництво звільнить і пояснить – за те, що представник відомої організації у центрі міста блукав напідпитку. Аби приховати скандал, осоловілого спостерігача з Росії колеги з інших країн спробують заховати в готельний номер. Керівництво луганського осередку на знімальну групу ТСН викличе охорону. А речник ОБСЄ в Україні наголосить – за непристойну поведінку пробачення не буде жодному із членів їх команди", – йдеться у сюжеті телеканалу.

"Я Максим Удовиченко, я справді спостерігач ОБСЄ. Так, я служив у російський збройних силах. Так, я спецназівець в головному розвідуправлінні. Ти потрапила не на ту рибу. Я офіцер ГРУ. Вони мене зараз викликали, вони ж знають хто я", – розповідає чоловік журналістці на камеру. Удовиченко додає, що потрапити у міжнародну місію йому було не складно. Не розпізнали у спостерігачі ворожого розвідника і в українському МЗС, і в СБУ", – розповів щойно звільнений спостерігач.

"Я через МЗС зареєструвався, пройшов співбесіду, пройшов письмову роботу. Це не можна списувати з Інтернету. Але ж я росіянин", – каже чоловік. А ще росіянин виказує, що із тисяч окупаційної армії на Сході України його друзі перебралися у Сирію. А ще за версією шпигуна, на відрізаному Донбасі зосталися переважно місцеві бойовики. На прощання росіянин показує фото, як воював у Чечні. І не приховує, його товаришів-армійців ніхто не жене воювати в Україну.

"Нас ніхто не примушує. Солдати військові-тупорилі", – розповів екс-спостерігач.

Зазначимо, у складі моніторингових груп на Донбасі працює 32 громадянина РФ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Сєверодонецьку Луганської області одного зі спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ відсторонили від роботи за неналежну поведінку, ймовірно викликаною дією алкоголю.