Журналісти скаржаться на мера Чернівців

13 Березня 2011, 13:19

Відповідну заяву вони направили президенту Віктору Януковичу, прем'єру Миколі Азарову, спікеру Володимиру Литвину та міжнародній правозахисній організації «Репортери без кордонів», уповноваженому Верховної Ради з прав людини Ніні Карпачовій та голові Національної спілки журналістів України Ігорю Лубченку.

Автори заяви зазначають, що телеканал «Чернівці», пакетом акцій якого володіє Чернівецька міська рада, почав регулярні трансляції засідань сесії міськради.

«Однак, коли депутатська більшість почала ставити гострі питання, які стосуються спрямування бюджетних коштів, і питання фінансового стану на таких бюджетоутворюючих комунальних підприємствах як «Калинівський ринок», «Чернівціводоканал», департамент містобудування та інших, трансляцію сесій у прямому ефірі заборонили», – йдеться в заяві.

Журналісти стверджують, що це зроблено «єзуїтським способом: міський голова дав вказівку своїм технічним службам, без яких неможлива трансляція, не з'являтися в сесійній залі».

«Бригада тележурналістів, яка була готова транслювати сесію так і не змогла приступити до роботи», – йдеться в заяві.

Журналісти також стверджують, що вимоги більшості депутатів відновити трансляції було проігноровано.

У зверненні також йдеться, що існує неофіційна заборона мера підлеглим йому чиновникам давати будь-які інтерв'ю ЗМІ.

У зв'язку з цим представники ЗМІ просять керівництво України, представників вітчизняних та міжнародних організацій «дати належну оцінку фактам порушення Конституції України щодо свободи слова в стінах Чернівецької міської ради».