Журналісти розповіли про прокурора-антимайданівця, який розслідує злочини проти Майдану

23 Січня 2018, 13:44

Прокурор Павло Головко, який у 2014 році виступав у суді проти активістів Революції Гідності, зараз працює в Департаменті спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, який розслідує злочини проти Майдану. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика "Прокурори Майдану", повідомляє Bihus.info.

 

Зазначається, що Головко виступав, зокрема, проти активістів Романа Тисівського і Едуарда Крижанівського. 

 

"Суд проходив надзвичайно швидко. Не минало, мабуть, півтори хвилини, як люди виходили. Всіх – під одну печатку, і відправляли туди – на Лук’янівку", — розповів Крижанівський.

 

При цьому дружина Павла Головка – Аліна Головко – також виступала в суді проти активістів Революції ще під дівочим прізвищем Мінчук та клопотала про тримання під вартою 72-річного пенсіонера Миколи Пасічника. Його затримали у Києві 22 січня і сильно побили.  Також вона 25 січня просила суд взяти під варту іншого активіста – Василя Слівінського.

 

Зараз Павло Головко працює старшим слідчим у Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ, який займається саме розслідуваннями злочинів проти Майдану і Революції. У своїй анкеті доброчесності цей прокурор зазначив, що не вчиняв дій, які компрометували б його або прокуратуру загалом та які б змусили сумніватися в його об’єктивності й незалежності.

 

Своєю чергою начальник Департаменту Сергій Горбатюк прокоментував відповідну інформацію та пояснив, що має обмежений вплив на добір кадрів у цей підрозділ. Але наголосив, що бере на себе відповідальність за взяття в штат Павла Головка.

 

"Це не зовсім правильно. Але ми виходимо з тієї ситуації, в яку нас поставили. Нам же спочатку в групу виділяють людину. Тобто ми просимо чи прокуратуру міста, чи іншої області: “Надайте людей, які можуть працювати”. Тут не ми вирішуємо. Ми за людиною певний час спостерігаємо, виходячи з її професійних якостей. І після того приймаємо рішення про взяття в штат", — розповів він.

 

Журналісти програми також виявили те, що у цьогорічних майнових деклараціях Павло Головко та його дружина вказали нову нерухомість, придбану в червні минулого року – два будинки в селі Велика Бугаївка біля Києва.

 

"Адекватна ринкова ціна такої нерухомості становить не менше 1,3 мільйона гривень. При цьому в декларації вартість нерухомості не вказана. Місячна зарплата прокурорської сім’ї, тим часом, становить не більше 30 тис. гривень на одного. Не могли вони придбати нерухомість і на заощадження: якщо торік у декларації Головки вказували, що мають 1,3 мільйона гривень готівкою, то цього року заощадження не лише не зменшилися, а навіть зросли на 100 тис. гривень", – розповіли журналісти. 

 

Сам Головко і його дружина відмовилися коментувати журналістам як декларації, так і справи про активістів Революції.

 

Як повідомлялось, 16 січня Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила суддю Дніпровського райсуду Києва Олександра Дзюбу через те, що він ухвалював рішення про арешт активістів Євромайдану. 

читати ще