Журналісти видання «Слово і діло» підготували інфографіку про те, з яких причин та які сайти блокують в інших країнах світу.
Зазначається, що у світі найчастіше блокують Youtube, Facebook і Twitter.
«Піонерами блокування у 2009 році стали Китай та Іран. Зокрема, Пекін з його інформаційною політикою «Великого китайського файрвола» блокує не тільки Youtube, Facebook і Twitter, але й хостинг зображень Flickr і навіть сервіси такого гіганта, як Google», – йдеться у повідомленні.
- Читайте також: Свобода слова чи питання безпеки. Реакція світу на санкції України проти російських ресурсів
Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ набуває чинності в день опублікування.
Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, Яндекс, ВКонтакте та Однокласники, а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, Первый канал. Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних. Оператори мобільного зв'язку "Київстар", "Lifecell" та "Vodafone Україна" розпочали роботи з блокування російських сайтів, що потрапили під санкції.