Журналісти поїдуть у Межигір’я контролювати захист права Януковича на відпочинок

5 Червня 2011, 15:25

У поширеній 5 червня заяві «Стоп Цензурі!» називає «абсурдним і не правовим» рішення Київського окружного адміністративного суду від 4 червня стосовно заборони проведення мирних зборів біля резиденції президента Межигір’я.

«Право на мирні збори гарантовано Конституцією України, і не може обмежуватися. Заборона мирного зібрання журналістів під прикриттям захисту права президента на відпочинок в поза робочий час є комічним та позбавленим здорового глузду», – вважають журналісти.

«Ми змушені відмовитися від організації мирних зборів. І водночас закликаємо наших колег – представників українських медіа – 6 червня о 8:00 прийти та проконтролювати виконання рішення суду на місці», – йдеться в заяві.

«Стоп Цензурі!» нагадує, що згідно з новою редакцією закону “Про інформацію”, гарантії для роботи журналістів поширюється на будь-кого, хто може документально підтвердити цей фах.

Як повідомлялось, Київський окружний адміністративний суд заборонив заплановану на 6 червня акцію руху «Стоп цензурі» біля резиденції президента в Межигір'ї.

Своє рішення суддя Ганна Панова аргументувала тим, що при подачі заявки «було порушено принцип завчасного сповіщення». Крім того, за її словами, «суд бере до уваги гарантоване людині право на відпочинок».

В інтерв’ю журналістам голова сільради Нових Петрівців Родіон Старенький сказав, що підтримує рішення судді.

Раніше, Старенький пропонував журналістам провести акцію у центрі села, відвідати музей, або протестувати у формі суботника.

«Ми могли б запропонувати їм місця – провести благоустрій сапкою, з косою, з лопатою», заявив Старенький.

Нагадаємо, рух «Стоп цензурі!» планував 6 червня, у День журналіста, провести акцію з вимогою виконання обіцянки Президента Віктора Януковича показати свою резиденцію «Межигір’я». Повідомлення про акцію було зроблено до Новопетрівської сільради у п’ятницю, 3 червня.

Під час прес-конференції 4 червня 2010 року за підсумками 100 днів роботи Янукович запросив журналістів у Міжгір’я до своєї резиденції. «Збирайтеся, їдемо зараз, без підготовки», – сказав Янукович. Проте поїздка так і не відбулася.

Раніше у прес-службі Януковича пояснювали, що обіцяна поїздка відбудеться не скоро через щільний графік глави держави.