Журналісти оприлюднили сюжет про дорогі авто працівників СБУ, під час зйомок якого їх затримували

16 Жовтня 2015, 19:07

Працівники СБУ при зарплатах від 4-16 тисяч гривень приїжджають на роботу на автомобілях вартістю від $30 до $100 тисяч. Про це йдеться в сюжеті програми "Схеми".

"Кілька тижнів ми чергуємо біля двох офісів Служби безпеки України. Мета нашого "полювання"- подивитися, на яких автомобілях їздять службовці, які також займаються боротьбою з корупцією та економічними злочинами. Це не просто цікавість. Автомобілі – дуже хороший індикатор відповідності доходів стилю життя. Судячи з автомобілів, їхні власники заробляють як мінімум кілька тисяч доларів на місяць – як топ-менеджери іноземних компаній, хоча офіційно заробляють тільки на "Таврію", – йдеться в сюжеті.

Як зазначили журналісти, перший заступник голови СБУ, начальник головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю центрального управління СБУ Віктор Трепак їздить на роботу на Toyota Land Cruiser Prado, записаному на родичів.

У той же час, начальник головного управління СБУ в Києві та Київській області Михайло Глуговський стверджує, що парковки біля будівлі взагалі немає, а більшість працівників спецслужби добираються на роботу на громадському транспорті. Однак журналісти з'ясували, що біля офісу СБУ у розпорядженні працівників відразу кілька парковок.

Як повідомлялося, 2 жовтня СБУ в Києві під час зйомок сюжету затримала двох журналістів програми "Схеми", згодом їх відпустили.

Військова прокуратура Київського гарнізону розпочала кримінальне провадження про перешкоджання законній журналістській діяльності представниками Служби безпеки України через напад на знімальну групу програми «Схеми»

Програма "Схеми" спеціалізується на розслідуваннях діяльності та статків влади.