“Журналісти – не вороги”. Близько 350 американських видань об’єдналися проти Трампа

16 Серпня 2018, 14:30

У Сполучених Штатах Америки близько 350 видань опублікували у четвер, 16 серпня, редакційні статті, в яких засудили напади американського президента Дональда Трампа на вільну пресу.

 

Зазначається, що до акції закликала газета The Boston Globe.

 

 

 

 

Так, у матеріалі газети під назвою "Журналісти – не вороги" йдеться, що  "заміна вільних медіа державним медіа завжди була першою справою для будь-якого корумпованого режиму".

 

Посилаючись на опитування Ipsos, видання відзначило, що 48% прихильників Республіканської партії вважають, що "ЗМІ є ворогом американського народу".

 

Також у статті наголошується, що "центральною опорою політики Трампа є стійкий напад на вільну пресу". 

 

"Цей безжальний напад на вільну пресу має небезпечні наслідки. Ми попросили редакційні колегії по всій країні – ліберальні та консервативні, великі та малі – приєднатися до нас сьогодні, щоб вирішувати цю основну загрозу власними словами", – йдеться у матеріалі.

 

У свою чергу, до акції приєдналися як регіональні, так і загальнонаціональні газети. 

 

Наприклад, видання The New York Times написало, що у 2018 році деякі з найбільш руйнівних нападів на медіа надходять від державних службовців. 

 

"Наполягання на тому, що істини, які вам не подобаються, є фейковими новинами, є небезпечним для життєвої сили демократії", – йдеться у публікації.

 

До того ж, видання Kansas City Star відзначило, що таврування преси як "ворога американського народу є не менш небезпечним, оскільки воно буває стратегічним".

 

"Це те, як нацисти називали євреїв. Так критики Йосипа Сталіна були відзначені для покарання", – йдеться у публікації газети.

 

 

Водночас провідне американське видання The Wall Street Journal відмовилося від участі в акції. Заступник редактора Джеймс Фріман заявив, що ініціатива The Boston Globe підриває незалежність політики редколегій окремих видань.

 

Він додав, що якщо зусилля The Boston Globe "насправді покликані не розширити аудиторію, а активізувати тих, хто вже протистоїть президенту, це знову може бути стратегією, яка більше підходить для політики, ніж для журналістики".

 

Дональд Трамп неодноразово звинувачував пресу у поширенні "fake news". Так, у січні 2018 року глава Білого дому оголосив "переможців" вигаданого ним конкурсу на отримання "премій за фейкові новини" (Fake New Awards). Його "дослідження" показали, що понад 90%  матеріалів у ЗМІ про президента Трампа були негативними. До даного "рейтингу" увійшли журналісти The New York Times, ABC News, CNN, The Washington Post  та інших.