Журналіста Сущенка нагородили орденом Сахарова “За мужність”

20 Грудня 2017, 13:10
Журі російської премії імені Андрія Сахарова "За журналістику як вчинок" нагородило незаконно заарештованого у Москві Романа Сущенка орденом Сахарова "За мужність". Про це секретар організатора премії Сахарова повідомила дочку українського журналіста Юлію Сущенко.

"Роман Сущенко 10 грудня був обраний журі як лауреат цього ордена", – сказала вона.

Головою журі є Гаррі Каспаров.

Всеросійська премія імені Андрія Сахарова "За журналістику як вчинок" заснована 2001 року правозахисником і підприємцем Пітером Вінсом на знак подяки Андрію Сахарову, який брав участь в його долі і долі його близьких за часів переслідування їх радянським режимом.

Нагадаємо, суд у Москві 27 листопада продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку ще на два місяці — до 30 січня 2018 року.

Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.