Жодного співробітника української розвідки ФСБ в Криму не затримувала – ГУР МО

10 Серпня 2016, 19:57

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України спростовують інформацію ФСБ РФ про нібито спроби прориву з боку «диверсійно-терористичних груп» з числа бійців ГУР Міноборони і нібито їхнє затримання в Криму. Про це повідомив представник управління ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький по телефону в ефірі 5 каналу.

«Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростовує інформацію, яку зараз поширює ФСБ Російської Федерації, про участь підрозділів військової розвідки в терористичній діяльності на території окупованого Криму. Це по-перше. А по-друге, зазвичай, як ФСБ назвала там співробітників Головного управління розвідки , – ми зазвичай не коментуємо інформацію про наших співробітників, але реально на сьогодн жодного співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони Федеральна служба Росії на території Криму не затримувала», – сказав він.

Коментуючи повідомлення ФСБ про масовану вогневу підтримку прориву ДРГ, Скібіцький зазначив, що українська розвідка уважно вивчила матеріали, поширені ФСБ, і зазначив, що на даний момент на півночі Криму зосереджені батальйонні і ротні оперативно-тактичні групи російських військ.

«Якби з нашого боку були застосовані важка техніка, бронетранспортери, артилерійські системи, то повірте мені, вже б Російська Федерація кричала про це на весь світ 8 серпня, а жодної реакції не було. І виникає інше питання: якщо там розміщені підрозділи регулярних збройних сил Росії, вони ніяк не реагували на так званий прорив диверсійних груп. Це більше схоже на сценарій якогось вчення, яке дійсно зараз відпрацьовується на території Криму», – висловив він думку.

За словами Скібіцького, заява ФСБ РФ про «ДРГ ЗСУ» в Криму – це один із елементів підбурювання і дестабілізації ситуації в Україні, «провокація, це елемент тієї «гібридної війни», яку зараз веде Російська Федерація проти нас».

Раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.

Згодом президент РФ Владімір Путін заявив, що не бачить сенсу в нормандських переговорах після подій у Криму.