Жоден з моїх підзахисних не просив Путіна про помилування особисто – адвокат Полозов

15 Серпня 2018, 10:52

Російський адвокат Ніколай Полозов заявив, що жоден з його клієнтів, яких було помилувано, не писав особисто ніяких прохань російському президенту Владіміру Путіну. Про це він написав у середу, 15 серпня у Facebook. 

 

«У Кремлі знову брешуть про помилування Сенцова. Жоден з моїх підзахисних громадян України, звільнених після указу про помилування, не писав ніяких прохань Путіну. За них це робили абсолютно сторонні люди за вказівкою Адміністрації президента. І нічого, всіх звільнили. Після ухвалення політичного рішення щодо кожного. Путін просто не хоче звільняти Сенцова. У цьому вся справа. В особистому », – повідомив Полозов.

 

Нагадаємо, 14 серпня Ірина Геращенко повідомила, що для звільнення президентом Російської Федерації українського режисера Олега Сенцова особисте звернення політв'язня про помилування не є обов’язковою умовою.

 

14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова він повинен самостійно звернутися до російського президента Владіміра Путіна з відповідним проханням. 

 

22 червня Людмила Сенцова, мати незаконно засудженого РФ українського режисера Олега Сенцова, написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина, 26 червня його передали Путіну. Своєю чергою, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що відповідне клопотання розглянуть, коли воно надійде в Кремль. 

 

10 серпня стало відомо, що звернення матері Сенцова передали для розгляду Комісії з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу Росії. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування.