Жоден член комітету Європарламенту не заперечив проти надання Україні безвізу

5 Вересня 2016, 20:46

Увечері 5 вересня Комітет Європейського парламенту з питань громадських свобод, юстиції та внутрішніх справ вперше розглянув проект доповіді про скасування віз для громадян України. На наступному комітетському засіданні – в кінці вересня – цей документ має бути затверджений комітетом, а потому – Європарламентом.

Під час дискусії 5 вересня жоден депутат не заперечив проти надання Україні "безвізу".

Проект доповіді доступний французькою та англійською на сайті Європарламенту.

Зазначимо, що для остаточного схвалення безвізового режиму для громадян України необхідні спільні рішення Європейського парламенту та Ради ЄС, тобто представників країн-членів. Країни-члени ухвалюють це рішення кваліфікованою більшістю, одностайна підтримка не є обов'язковою.

Як повідомлялося, 5 вересня доповідачка Європарламенту Марія Габріель рекомендувала скасувати візовий режим з Україною й закликала членів комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримати проект її доповіді,

Читайте також: У МЗС розповіли про подальші кроки ЄС щодо безвізу для українців

Нагадаємо, 30 серпня стало відомо, що в Європарламенті зареєстрували проект резолюції щодо безвізу для українців.

25 серпня глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський заявив, що Україна виконала для надання безвізового режиму з ЄС усі умови, крім запровадження електронного декларування.

Як повідомлялося, 19 серпня президент України Петро Порошенко висловив упевненість, що Євросоюз надасть безвізовий режим для українців у найближчі тижні.

20 квітня Єврокомісія рекомендувала Європарламенту і Раді Європейського союзу надатибезвізовий режим громадянам України. Комісар Європейського союзу з питань політики сусідства та розширення Йоханнес Хан впевнений у прийнятті ЄС рішення про лібералізацію візового режиму до жовтня.