Жіноча тенісна асоціація (WTA) оголосила про призупинення усіх турнірів у Китаї через занепокоєння щодо безпеки колишньої першої ракетки світу в парному розряді Пенг Шуай. Рішення піти з одного з найбільших ринків було схвалено багатьма провідними діячами світу тенісу, хоч це може коштувати WTA сотні мільйонів доларів доходу від трансляції та спонсорства. Про це повідомляє Reuters.
Читайте також: Американські ЗМІ закликають до бойкоту Олімпіади в Китаї
Місцезнаходження Пенг викликало міжнародне занепокоєння через тритижневу публічну відсутність після того, як на початку листопада вона опублікувала повідомлення, що колишній віце-прем’єр Китаю Чжан Гаолі вчинив над нею сексуальне насильство.
Ні Чжан, який вийшов у відставку в 2018 році, ні уряд Китаю не прокоментували звинувачення Пена, і ця тема була заблокована в китайському Інтернеті.
"Я не розумію, як я можу попросити наших спортсменів брати участь у змаганнях, коли Пенг Шуай не має права вільно спілкуватися і, здається, на неї тиснули, щоб вона заперечила її звинувачення в сексуальному насильств. З огляду на поточний стан справ, я також дуже стурбований ризиками, з якими можуть зіткнутися всі наші гравці та персонал, якщо ми проведемо заходи в Китаї в 2022 роціі", – заявив Стів Саймон.
Міністерство закордонних справ Китаю не відразу відповіло на запит про коментар, а дзвінки до організаторів турніру China Open залишилися без відповіді.
Наприкінці минулого місяця китайський уряд розпочав пропагандистський контрнаступ та заявляв, що "певні люди" повинні припинити "зловмисне розкручування" та "політизацію" питання Пенг. У Пекіні були опубліковані різноманітні пости із сумнівними відео та фотографіями, на яких Пенг зображена на публіці, а 21 листопада, президент МОК Томас Бах 30 мав 30-хвилинний відеодзвінок з Пенг, під час якого вона розповіла йому, що знаходиться у безпеці. Але виконавчий директор WTA заявив, що вони не впевнені, що з Пенг все добре.
У також WTA справедливо зазначили, що сплекс пропагандистських новин не полегшує ситуацію. Глобальні правозахисні групи та інші закликали бойкотувати Олімпіаду в Пекіні через проблеми з правами людини в Китаї.
"Якщо вищі чини зможуть придушити голоси жінок і приховати звинувачення в сексуальних домаганнях, то основа, на якій була заснована WTA – рівність жінок – зазнала б величезної невдачі. Я не можу допустити цього" – додав Пенг.