На думку Доронсоро, єдиним раціональним рішенням зі стратегічних, але також з моральних і гуманітарних міркувань, є діалог з новим афганським урядом, щойно його буде сформовано. "Коли таліби кажуть: "Ми дозволимо вищу освіту жінкам", – їх треба ловити на слові. Потрібно відповідати: "У вас немає грошей, але ми готові фінансувати університет для жінок у Кабулі", – зауважує фахівець.
Читайте також: Жіль Доронсоро про перемогу талібів: "Для пакистанської політики це надзвичайне досягнення"
Експерт переконаний, що будь-яка інша політика стане великою стратегічною, етичною та моральною помилкою. "Думаю, що треба починати діалог без упереджень щодо того, як він закінчиться. Це не гарантує успішних переговорів, але говорити треба", – міркує Доронсоро.
Крім того, фахівець наголошує, що санкції проти талібів, до яких закликають чимало американських політиків, запроваджувати не треба, адже вони були б більше помстою за приниження та поразку, ніж зразком раціональної політики. "Ми сьогодні маємо Америку, чиї еліти перебувають у стані розбрату та виявляють нездатність сформулювати послідовну зовнішню політику. Республіканці найбільше переймаються тим, щоб якомога більше послабити Байдена. Це ні не мудрий, ні не раціональний проєкт. Одна з найбільших проблем американської політики – її непослідовність. Європейцям не варто забувати про це, формуючи свою політику щодо Афганістану", – резюмує Жіль Доронсоро.